Смартфон за кермом частіше призводить до аварій, ніж алкоголь: дослідження

джерело фото: tehnot.com

За статистикою, у середньому кожна четверта аварія у світі спричинена відволіканням уваги водіїв та пішоходів на розмову, SMS або навіть серфінг в Інтернеті.

Дослідження, присвячене цій проблематиці, провела компанія AT&T, – повідомляють у компанії Hyundai.

Виявилося, що 61% водіїв під час їзди набирає текстові повідомлення за кермом, 33% користуються поштою, 28% використовують браузер, 27% гортають стрічку Facebook, 27% знімають відео на телефон, 17% роблять селфі, 14% постять фото в Instagram, 10% спілкуються в чатах.

Надсилання або читання повідомлень змушує водіїв відвести погляд від дороги, в середньому, на 5 секунд. При русі зі швидкістю 80 км на годину це означає, що водії проїжджають відстань рівну довжині футбольного поля майже наосліп. Не дивно, що використання смартфонів під час керування в 6 разів частіше призводять до аварійних ситуацій, ніж водіння під впливом алкоголю.

Згідно з даними Національної ради безпеки США, використання смартфону під час водіння призводить до 1,6 мільйонів аварій щорічно. За їхніми ж даними, приблизно 660 000 водіїв використовують свої мобільні телефони під час руху, а відволікання на повідомлення чи дзвінок під час керування автомобілем стає причиною близько 25% аварій.

Отже, використання смартфонів за кермом є масовим явищем у всьому світі, яке призводить до непоправних наслідків.

Тому у жовтні стартує Національна інформаційна кампанія H-Road, ініціатором якої є «Хюндай Мотор Україна», яка спрямована на привернення уваги суспільства до особистої відповідальності всіх учасників руху за дотримання ПДР (правил дорожнього руху) та покращення культури водіння. H-Road привертає увагу до проблеми використання смартфонів на дорозі як пішоходами, так і водіями.

Кампанія триватиме до кінця року за підтримки амбасадорів: телеведучих Лідії Таран та Анатолія Анатоліча, відомого блогера Олександра Барабошка та автомобільного журналіста Павла Кащука, які разом із Hyundai оголосять свою позицію щодо використання смартфонів на дорозі.

Мета проекту – зробити українські міста та дороги кращими та більш безпечними.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Учасниці реаліті-шоу «Пігмаліон 3D» відвідали майстер-класи експертів: як це було. ВІДЕО
Наступна новина «Вкрали найцінніше«: із кіностудії «Волинь» зникли архіви Бориса Ревенка та Ірини Левчанівської
Схожі новини