У Луцьку бракує дільничих поліцейських. Раніше їх було 50, після реформи, удвічі менше. А роботи додалось: люди протягом останніх півроку частіше почали звертатися до правоохоронців у своєму мікрорайоні.
Та це не єдині проблеми. Опорні пункти де, дислокуються полісмени не в найкращому стані. На їх утримання та ремонт потрібно 3 мільйони гривень у 2018 році.
Заступник начальника Луцького відділу поліції Леонід Прокопчук: «Підтримка їх життєдіяльності за рахунок міського бюджету, оскільки це власність міста Луцька. Дана програма забезпечує сплату комунальних платежів, оренди а також поточний ремонт».
На допомогу луцьким полісменам мали б закупити спеціальні камери спостереження. У 2016 році на це виділили 2 мільйони гривень. Їх встановили на перехрестях та при виїздах з міста. Такий крок − один із перших та найважливіших пунктів програми "Безпечне місто", але з нового року цей аспект роботи не фінансуватимуть, мовляв камери не якісні.
У Житомирі камери почали встановлювати теж у рамках програми "Безпечне місто", але тут відеоспостереження прижилося. І кожного року міська рада продовжує фінансувати програму. Кажуть, що завдяки цьому − збільшилось викриття правопорушень. Останнє з них: затримання 9 осіб злочинної групи, яких підозрюють у вчиненні розбоїв.
Речниця ГУНП у Житомирській області Наталія Тимчук розповідає, що «на даний момент можна сказати, що початком викриття групи розбійників стало вивчення поліцейськими записів камери відеоспостереження, встановлених у рамках програми "Безпечне місто" у громадських містах, населених пунктів».
Програма у Луцьку діятиме і далі, але її фінансування зменшать на три мільйони. За ці гроші мали б придбати камери.