У Луцьку ювелір створив зі срібла славнозвісну «Волинянку»

Перший український всюдихід – легендарний автомобіль «Волинянка» – втілили у сріблі. Тепер це не тільки спогад про авто, яке створили на луцькому заводі, а й стильна прикраса-підвіска.

Створив таку підвіску луцький ювелір Тарас Янюк. Презентуючи прикрасу, майстер розповів, що присвятив її «всім волоцюгам», – пише ІА «Волинські новини».

«Ви ж пам'ятаєте, що з Луцька родом перший український всюдихід – «Волинянка»? Цей маневрений та надійний позашляховик, офіційна назва якого ЛуАЗ-969М, випускався на Луцькому автомобільному заводі (ЛуАЗ) впродовж 70–90-х років. Наша «Волинянка» стала найкращою у 1978 році на міжнародному автосалоні в Турині, і увійшла в десятку найкращих повноприводних автомобілів Європи. Вона й сьогодні є одним із символів міста, а тепер нагадуванням про її історію стане ювелірна прикраса», – написав майстер на своїй сторінці у соцмережі.

У коментарі Волинським Новинам Тарас Янюк розповів, що ідею про створення такої прикраси виношував вже давно. Проте, зізнається, ніяк не міг дійти до остаточного результату: то відтягував процес створення, то змінював.

Цей виріб, каже майстер, ніби данина власним спогадам, в яких незмінним атрибутом є «Волинянка». Бо саме на такому авто, власником якого був батьків друг, він з друзями пережив чимало хороших моментів, часто їздили на відпочинок. Тож це авто – випробуване нашим волинським бездоріжжям.

«Думка створити таку прикрасу давно визрівала, але за роботою ніяк не міг за неї засісти, все відтягував, а коли зробив, то ще довго підправляв, переробляв. У батька мого друга була така «Волинянка», ми нею їздили відпочивати: на рибалку, в ліс, по гриби. Вона має своє значення і для тих, хто цінує волинське, і для тих, хто веде активний спосіб життя. Крім того, ще в Луцьку її випускали. Тож все склалося воєдино і втілилося у виріб», – зазначив лучанин.

Оригінальну прикрасу можна придбати або в самого майстра, або ж у Центрі туристичної інформації та послуг міста Луцька. До слова, тут є ще кілька робіт його авторства – прикраси у вигляді В’їзної вежі Луцького замку та кликуна.

Читати також: Луцьк готує сувенірну продукцію на свята. Що там буде


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку на ЛПЗ виявили тіло жінки
Наступна новина У Луцьку чоловік обстріляв магазин
Схожі новини