У понеділок 11 грудня набрав чинності указ Міністерства охорони здоров'я, згідно з яким дітям зменшили кількість калорій, а дорослим збільшили кількість білків і зменшили кількість вуглеводів.
Як повідомляє управління Держспоживслужби у Києві, добові норми харчування українців не переглядалися протягом 18-ти років, – пише Громадське.
Згідно з новими нормами, дітям у віці від 3 до 17 років калорійність зменшена, щодо дорослих — калорійність залишилася такою ж, але збільшено кількість білків, жирів і зменшена вага вуглеводів.
Так, калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу на 15% в середньому.
Дітям радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів), щодо підлітків МОЗ радить вживати більше білків (м'яса) і менше жирів.
Дорослим рекомендується знизити вживання вуглеводів на добу (знизили на 50 грам), а білків (збільшили на 12 грам) і жирів (збільшили на 15 грам) навпаки збільшити.
МОЗ пояснює такі зміни тим, що нові норми більш збалансовані і корисні для здоров'я.
Думки ж дієтологів з даного приводу розділилися. Одні фахівці вважають, що старі дитячі норми відповідали рекомендаціям ВООЗ. А інші вважають, що сучасні діти менш активні, тому калорійність урізана обгрунтовано.
Нагадаємо, Верховна Рада 19 жовтня ухвалила медичну реформу.