«Зараз, як ніколи, просто стати оператором БПЛА», – боєць на псевдо «Вольт»

Боєць на псевдо «Вольт» народився на Львівщині, але зараз воює на Донбасі. Він – оператор безпілотних літальних апаратів у складі 18-ї Словʼянської бригади.

Вже у перші дні повномасштабного вторгнення зрозумів, що швидко війна не закінчиться, пишуть на сторінці Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України.

Коли ж постало питання, яку саме зброю взяти до рук, Вольт разом з друзями обрали нетиповий для 2022 року напрямок – безпілотники. Тоді дрони були не настільки популярними, як зараз. Втім бійцю цей напрямок був цікавим.

Зараз БПЛА – першочергова потреба на полі бою, адже вони допомагають рятувати життя.

Дрони – це заміна людей, зменшення людських жертв. Краще втратити десять, сто, тисячу дронів, аніж втратити одну людину. Це набагато ефективніше, ніж відправляти людину туди, де дрони можуть нанести ураження, – зазначає нацгвардієць.

Навчання польотам, на думку Вольта, у кожної людини проходить по-різному, і на то є дві причини. Перше – різні типи дронів потребують різного підходу. Друге – деякі люди мають більшу схильність до опанування нової техніки. Але головне у цьому процесі – знайти «свою» техніку.

Вже є мотори, які виробляються в Україні, є комплектуючі, які виробляються в Україні. Є досить якісні, і нам їх вистачає, — ділиться Вольт.

Екіпаж Вольта працює в парі з іншим: один веде розвідку, інший – атакує ціль. У кожної людини – свій визначений спектр завдань.

На думку військовослужбовця, зараз як ніколи просто стати оператором БПЛА, адже існує чимало волонтерських організацій, які навчають цій справі. І сертифікат допоможе зайняти бажану посаду.

Вольт на всі 100 відсотків вірить в Перемогу українців у цій війні. Власне ця віра та цікавить мотивує його боротись.

Якщо казати про мрії, то хотілося б побачити, яким тут все буде через 10 років. Як тут все буде розвиватися, як тут все відновлять. Але це вже тільки після нашої Перемоги.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Гнезділову, який пішов у публічне СЗЧ, продовжили арешт до 15 січня
Наступна новина Просився у військо, а його не брали. Історія захисника «Сталевої Сотки»