З’явився новий сепаратистський рух, який хоче «перезаснувати» Україну «з нуля»

Анатолій Балахнін

В Україні з’явилася група активістів, які мають намір «перезаснувати державу Україна» і створити нові органи державної влади: парламент, уряд та навіть власні збройні сили, СБУ, поліцію, податкову службу тощо.

Це має відбутися 21 грудня в Києві під час так званого «Всеукраїнського національного конгресу», повідомляє Opennews

Про це активісти розповідають відкрито – на своїх публічних сторінках у соцмережах. Діяльністю цих людей уже зацікавилося СБУ: в рамках кримінального провадження за самовільне присвоєння владних повноважень (ст. 353 ККУ) 19 грудня по всій Україні провели серію обшуків та допитів.

Хто організовує переворот

Один із фігурантів провадження – 39-річний мешканець Дніпра Анатолій Балахнін, який називає себе «ідеологом» цього руху. Не маючи юридичної освіти, він самотужки вивчив українські закони та Конституцію і почав трактувати їх на свій лад. 

Зараз він є фігурантом кримінального провадження за особливо тяжкою 109 статтею Кримінального Кодексу – «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади».

Коли в його двері постукали слідчі СБУ, він відмовився відчиняти двері і почав вести пряму трансляцію на своїй сторінці у фейсбуці.

У численних інтерв’ю та в соцмережі Балахнін називав поліцію, а також діючу Верховну Раду, Кабінет Міністрів, Збройні сили України та решту державних органів «нелегітимними» та «нікчемними». Нарікаючи на «незаконні» та «злочинні» дії українських держорганів, він вирішив «перезаснувати» Республіку Україну «з нуля».

Як діють сепаратисти

Із 2017 року Балахнін мандрував Україною та агітував за створення нових органів державної влади та альтернативних органів самоврядування.

Під час кожного відрядження він знаходив кількох прихильників. Але навіть силами кількох людей у шістнадцяти областях України утворювалися самопроголошені сільські, міські та районні ради.

За словами самого Анатолія Баланхіна, щоб заснувати самопроголошену Київську міську раду, йому знадобилося всього десятеро людей, які приймали рішення від імені всього українського народу. Згодом такі «рішення» активісти почали розсилати до міжнародних організацій – щоб отримати їхню підтримку та підтвердження законності таких рішень.

Подібні сепаратистські проєкти створюються в Україні раз на кілька років. У 2016-му СБУ викрила діяльність так званих «територіальних громад», які роздавали паспорти, захоплювали комунальні підприємства, збирали податки і навіть видавали власні автомобільні номери.

Так само, як і Балахнін, вони називали Україну «державою-паразитом» і встановлювали власні правила оподаткування та ведення бізнесу. А заодно – створювали власні суди, поліцію та прокуратуру.

Після серії обшуків та затримань діяльність  активістів «територіальних громад» згасла. Але нинішня активність копіює діяльність попередників.

Анатолій Балахнін уже почав виготовляти «посвідчення депутатів» та печатки міськрад і пропонував усім робити їх за підготовленим зразком.
Це «посвідчення» Анатолій Балахнін розмістив у публічному доступі на платформі Google Drive.

Активісти переконують, що їхню діяльність фінансують вони самі.

Анатолій Балахнін в інтерв’ю розповідав, що деякий час уже не працює, а живе на пожертви, які надходять на його банківську картку від прихильників.

Разом з тим в СБУ не виключають, що така діяльність вигідна Російській Федерації. Керівництво РФ з 2011 року готувало розкол України під виглядом створення федеративних округів, які потім за допомогою референдуму можуть приєднатися до сусідньої держави.

Ідею федералізації України, зокрема, підтримує кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук та проросійські партії: «Опозиційний блок» та «Партія Шарія».

Що кажуть юристи

Правники-конституціоналісти пояснюють, що заходи на зразок так званого «Всеукраїнського національного конгресу» не мають жодної юридичної сили.

«Рішення про заснування державних органів не може приймати купка людей. Нічого спільного із законністю такий формат діяльності не має. Україна – демократична держава, і проведення масових акцій та зборів не заборонені. Але спроби заснувати парламент або нові збройні сили – це злочин, описаний низкою статей Кримінального Кодексу України, зокрема ст. 109, 110, 111, 353», – каже правник, доктор юридичних наук Віталій Шевченко.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина 3 кілограми Олів'є - за 160 гривень. Скільки українцям коштуватиме новорічний стіл
Наступна новина Повідомили про більш ніж 6,6 тисячі хворих на COVID-19 в Україні за добу
Схожі новини