16 березня під головуванням Людмили Цевух, секретаря Шацької селищної ради, та за участю Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, відбулося засідання чергової сесії Шацької селищної ради.
Про це пише «Шацький край».
На початку депутати озвучили запити і звернення з проблемних питань до керівництва ОТГ та відповідних служб: Олександр Постернак – про необхідність ремонту ділянки дороги по вул. Нова в с. Мельники (днями автомобіль швидкої допомоги не зміг доїхати цією вулицею до пацієнта); Людмила Єрофєєва та Валентина Стаднік – про потребу включити в план першочергових робіт на нинішній рік ремонт проблемних ділянок дороги по вул. Вишнева в смт Шацьк. Віра Ковальчук запропонувала або відмінити рішення селищної ради про тимчасову заборону (поки не виготовиться генеральний план селища) надання заявникам земельних ділянок під індивідуальну забудову і почати надавати всім, або дотримуватися мораторію і не робити жодних винятків. Богдан Тимошук озвучив звернення від жителів вул. Лесі Українки смт Шацьк про незадовільний стан стічної канави, що призводить до підтоплення садиб. Також обранець громади поцікавився, на якому етапі перебуває розробка генерального плану селища:
– Створюється враження, що цей процес або навмисне затягується, або цим питанням ніхто не займається. Молоді сім’ї хочуть будувати власні будинки, проте наразі навіть не можуть використати свого конституційного права на отримання земельної ділянки.
У селищній раді повідомили, що питанням займаються, розробка генплану майже завершена, і вже на наступній сесії буде оприлюднена інформація про те, коли громадяни зможуть писати заяви на отримання земельної ділянки під індивідуальне будівництво.
Щодо стану доріг Шацької ОТГ, то Людмила Цевух зазначила, що будуть враховані всі побажання мешканців і в близькому майбутньому першочергово ремонтуватимуться найбільш проблемні ділянки. Капітальний ремонт доріг сьогодні є досить дороговартісною справою, тому варто розуміти, що все і відразу зробити буде неможливо.
Про фінансово-господарську діяльність та роботи з благоустрою КП «Будинкоуправління» у 2017 році звітував на сесії начальник підприємства Іван Коваль. З його слів, підприємство надає багато видів послуг, кошторис за минулий рік становив майже 5 млн. грн.
Комунальники справно вивозять сміття від населення Шацької ОТГ, вирішується питання вивезення відходів транспортом «Будинкоуправління» з території ШНПП, Світязької сільської ради та санаторію «Лісова пісня». Функціонують контейнерний і пакетний збір сміття. Найближчим часом в смт Шацьк розпочнеться підключення будинків до каналізаційної мережі.
Людмила Цюп’ях, завідувачка ДНЗ с. Прип’ять, звітувала про фінансово-господарську та педагогічну діяльність дошкільного закладу у 2017 році. Навчально-виховний процес у дитсадку – на належному рівні, саме приміщення – в гарному стані, єдине, що потрібно зробити – викинути грубки і встановити сучасну систему опалення, побудувати котельню. ДНЗ відвідує 26 діток – мале приміщення не дає можливості вмістити всіх дітей прип’ятського куща. Тому, зі слів завідувачки, на перспективу важливо було б передбачити кошти на розширення дитсадка з метою охоплення всіх діток населених пунктів старостинського округу.
Зоя Демчук, завідувачка Будинку культури с. Прип’ять, звітувала про фінансово-господарську діяльність та роботу з організації культурного дозвілля в цьому закладі та клубі с. Кропивники. В закладах проводиться культмасова робота, функціонують гуртки. З проблем – вийшов з ладу підсилювач, у Будинок культури с. Прип’ять потрібен комп’ютер та Інтернет, у клуб с. Кропивники – тенісний стіл.
Надія Дударчук, начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення виконкому селищної ради, зачитала звіт про виконання селищного бюджету на 2017 рік, запропонувала до затвердження зміни до рішення «Про селищний бюджет на 2018 рік» та поінформувала про надання одноразової матеріальної допомоги. Депутати Шацької селищної ради проголосували за надання одноразової матеріальної допомоги (45 тис. грн.) на придбання та встановлення пам’ятника загиблому на війні солдату Сергієві Мокренку. Із зазначеної суми 20 тис. грн. – це кошти субвенції з районного бюджету, 25 тис. грн. – кошти бюджету селищної ради. Проголосували також за надання 140 тис. грн. дитині-сироті Дунцю Сергію Степановичу з с. Прип’ять на капітальний ремонт житла (70 тис. грн. – кошти субвенції обласного бюджету, 70 тис. грн. – кошти бюджету Шацької селищної ради).
Депутати затвердили зміни до бюджету. Невелика дискусія виникла серед обранців громади з деяких питань, які попередньо не були підтримані членами бюджетної комісії. Зокрема, про виділення 30 тис. грн. на ремонт кімнати гурткової роботи Шацького МБК, 5 тис. грн. – на придбання спортивного інвентарю в Шацьку школу-гімназію, 40 тис. грн. – на харчування дітей в літніх пришкільних таборах. Дві перші суми після обговорення були підтримані, а от про доцільність існування пришкільних таборів і відповідно їх фінансування депутати будуть говорити на наступному сесійному засіданні.
Депутати розглянули запити Головного управління Держгеокадастру у Волинській області за заявами місцевих громадян, переважно учасників АТО, та іногородніх на виділення земельних ділянок під садівництво за межами населеного пункту. Місцевим – затвердили, іногороднім – відмовили.