Оригінальні рецепти від відомих волинян. ФОТО

Волиняни поділилися своїми найулюбленішими рецептами з нагоди Дня кулінара.

Хтось готує професійно і має почесне звання кухаря, однак, майже кожен з нас  починає чи завершує свій день саме на кухні, чаклуючи над банальною яєшнею чи королівським «Наполеоном». Тому цей день є святом практично для усіх! 

Перший поцікавився, що ж готують волиняни. Читайте, занотовуйте і фантазуйте на своїй кухні! 

Наталка Войтович, волинська телерадіоведуча

Улюблені страви для приготування - те, що вдається завжди. У мене це суп харчо по-волинськи ( ггг ). Я ніби і спеції додаю східні, але смак - наш). Спершу - варю м'ясо із цибулею (цілу кидаю). Тоді - зовсім трішки картоплі і ячмінки ( то крупа ). А на майже готовності всі овочі: морква, дріблена цибуля, болгарський перець дріблений і тертий помідор. Коли харчо майже готовий - починається найцікавіше - кидаю всі спеції, але основне - зелень, червоний перець і часник. Підсолюю поступово. Не смажу, я ж - за здорове харчування! Суп у мене - запашний і гострий. У рецепті все не опишеш. Страви, як джаз - творяться імпровізаційно, в момент натхнення!

Людмила Денисенко, директор КЗ «Луцький зоопарк»

У нас в родині обов'язково має бути перша страва(борщ,розсольник,грибна юшка та ін.). Любимо традиційні салати – олів'є,оселедець під шубою))

Ігор Гузь, народний депутат України

 

«Моя найулюбленіша страва, яка має ще смак дитинства – це сирна запіканка. Сам не готую, тому поділюся з вами рецептом, який записав за словами мами. Тут родзинка - сухофрукти і лимонний аромат, який додає неперевершеного смаку страві.

Тому, для приготування потрібно 1 кілограм сиру (бажано домашнього). Матір його найчастіше купує у перевірених людей, які вже довгий час продають. На кілограм сиру додається 8-10 курячих яєць, їх збивати потрібно із 300 грамами цукру та 150 грамами сметани (теж бажано домашньої, адже в неї корисніші властивості і приємна консистенція).

Важливо, що для цієї страви треба додати варену манку, або рис, для того, щоб запіканка була більш в’язкою. За смаком можна ще додати родзинки, курагу, чи інші сухофрукти. І головний інгредієнт – цедра лимона.

Запікається майже півтори години, але воно того вартує. Раджу всім спробувати!

Сам я вмію смачно готувати хіба що яєшню (сміється- ред.). А ще якщо туди додати цибулі з салом і з’їсти цю всю смакоту в мого діда в Смідині – просто і смачно. Приїжджайте на Полісся)»

Вікторія Поліщук, волинська режисерка

Готувати дуже люблю, але через постійну зайнятість вдома це роблю не часто, адже для мене це справжній кулінарний ритуал, який вимагає багато часу та уваги.

Зазвичай, усе закінчується вівсянкою на сніданок та іншими, швидкими у приготуванні, стравами. Але мені пощастило стати режисером та співведучою кулінарно-історичного проекту "Забуті смаки Луцька", де спільно з автором, Олегом Іванюком, ми не лише досліджуємо походження та вплив інших національностей на формування сучасної кухні, а й готуємо справжні кулінарні шедеври.

Не знаю, чи знайдеться багато людей, які готували "Василіска", страву, якою частували поважних гостей на пишних князівських банкетах. Процес приготування дуже цікавий, особливо пошук інгредієнтів, адже основа страви - половина півня зшита із половиною порося. А ще, сучасні монахи допомогли нам відшукати рецепт справжнього "Коропа по-архієрейські", у "Єврейській общині" вивідали, як готується найсмачніший цимес. Якщо і вам захочеться дізнатись багато оригінальних історичних рецептів, запрошуємо разом із нами у цікаву кулінарну мандрівку.

Тарас Божидарнік, професор ЛНТУ

Люблю з м’яском щось придумувати. Навіть дичина вдається чудова. На фото, наприклад,  ребра кози в сметанно-овочевому соусі. 

Спочатку добре вимивши та вимочивши м'ясо, варимо його годину з сіллю та лавровим листом. Збирати пінку та підтримувати помірний вогонь обов’язково.

.Як охолоне, є два варіанти: перший – акуратно обрізати від кісток м'ясо і смажити на пательні з цибулею, морквою, спеціями і сметаною до готовності (30хв), другий – запекти в духовці в рукаві реберця з медом, спеціями та смальцем

Хай все вдається і будуть завжди у захваті ті, хто куштує, а робота приносить моральне та матеріальне задоволення!

Катерина Павлова, журналістка

Бум суші вже давно минув, проте, кількість шанувальників у цієї страви не зменшується!) А я дуже добре знаю що робити, коли є подруга, зайві гроші та трохи часу. Вуаля, домашні, симпатичні та нереально смачні мої фірмові роли!

 Тому робіть швиденько скрін мого рецепту і біжіть в магазин за рисом (3 невеликих склянки), рибкою (обожнюю лосось, на двох потрібно 100-150 грамів), листя норі (7-8штук), рисовий оцет та палички. Сподіваюся, вода та спеції у вас є вдома)

Спочатку про рис - не купляю спеціальний, беру звичайний, круглий. Добре промиваю і варю, на 15хв після кипіння у закритій кастрюлі і вимикаю. Через 10хв додаю рисовий оцет(2столових ложки) та перемішую.

До речі, про бамбуковий коврик! Я вже справляюся і без нього, а новачкам рекомендую! Розкладаю листок норі - і туди рис на 1/3 листка, довгими смужками лосось, огірок, авокадо, крабові палички. Тут вже що кому до смаку, головне не переборщити)

Якщо готово - замотуємо, і на 30хв - в холодильник. Потім - нарізаємо. Я люблю суші з соєвим соусом, васабі, імбирем, лимоном та, обов'язково келихом сангрії чи сухого вина. Готуйте з задоволенням, та радуйте тих, хто поруч! Ну, або натякніть мені, і заходьте в гості:)

Руслан Бандура, діджей

Зважаючи на те, що я народився в Узбекистані, то не дивно, що я люблю національні страви їхньої кухні. Часто готую плов, тому сьогодні ділюся з вами рецептом саме цієї страви. 

300гр м'яса (свинина, курятина) за бажанням, 200 гр рису, 1 середня морквина, 1 середня цибулина, 3 зубки часнику, 3 лаврових листки.

 Чорний перець за смаком, приправа до плову за смаком, сіль.

Для початку потрібно прочистити моркву, цибулю та часник. Потім натерти моркву, порізати цибулю. Добре розігріваємо сковорідку або сотейник, в якому будете готувати плов, наливаємо олію. Нарізаємо м'ясо і ставимо смажити на великий вогонь на 5-7 хв, до золотистої скоринки. Потім додаємо цибулю, моркву смажимо 3 хв. Потім додаємо рис і обсмажуємо, щоб рис став золотистого кольору. Додаємо воду, спеції та часник, і тушимо на невеликому вогні приблизно 20-25 хв.

Анна Рекретюк, керівник танцювальної студії

Я прихильник здорового харчування, але в мене зазвичай дуже мало часу - тож, хочу поділитись рецептом WOK-індички з овочами.

Завдяки приготуванні їжі у вок, можна обійтись мінімальною кількістю олії або ж і зовсім без неї. А ще, приготувати страву дуже швидко.

Основне, що потрібно запам'ятати при приготуванні: 1 - сковорідка має бути розпечена, 2 - постійне перемішування

Швидке приготування має досить цінну перевагу: овочі та м'ясо відмінно зберігають усі вітаміни, корисні елементи та колір, внаслідок чого вийде не тільки смачна і гарна страва, а й корисна!

Нам потрібно: філе індички 0,5 кг, овочі (можна заморожену суміш) 400 г , цибулина 1 шт, кунжут 10 г, сіль та спеції за смаком

Так, як приготування у вок дуже швидке - усі інгредієнти потрібно наготувати заздалегідь - нарізати невеликими шматочками або соломкою, м'ясо нарізаємо поперек волокон. Не кладемо усі продукти разом, адже це зменшить температуру, і страва вийде тушкована, а не смажена. Якщо овочі були заморожені - їх необхідно розморозити чи обдати окропом.

На розпечений вок кладемо цибулю та кунжут ( можна з ложкою олії, а якщо дозволяє якість сковороди - то і без неї) - постійно помішуємо! Слідом відправляємо нарізане філе індички - постійно помішуємо! На останок додаємо овочі - помішуємо до готовності! Особисто я додаю сіль та спеції за хвилину до готовності. Зі спецій використовую чорний перець та суміш трав.

Гречку я поставила варити перед тим, як приступила до підготовки інгредієнтів на WOK - таким чином вся вечеря була готова за 20 хв.

Олександр Пиза, екс-депутат Луцької міської ради, помічник нардепа

Бараняча нога. Натерти часником та імбирем, додати лаврового листя, замотати у фольгу. і маринувати   Далі – 200 градусів, 2 години в печі. 

Тамара Зубенко, консультант з комунікацій АМУ і мамочка в декреті

Гарбузовий пиріг у виконанні Тамари

Цей торт – шедевр французької кухні. У нього ефектний вигляд і неймовірний смак! Полуничний торт «Фрезьє» має навіть свою легенду. Кажуть, що його історія бере початок від часів правління Короля-сонця Людовіка XIV. Нібито у нього був радник із питань харчування, Антуан де Фразьє, а за сумісництвом – шпигун із Південної Америки. Ось він і привіз до Франції кущики дикою суниці, яку вже згодом окультурили у велику і гарну полуницю. Шпигун-дієтолог запевняв, що ці ягоди позбавлять короля, який ду-у-у-уже любив поїсти, від проблем травлення.

В 1714 році Антуана Фразьє викрили, депортували, але ягоди та ще й із назвою «fraise». Із запашних ягід королівські кухарі приготували апетитний і красивий десерт, який протягом кількох сторіч не лише став популярним, але й зберіг ідеальний смаковий баланс.

Сучасний варіант десерту, а нині їх чимало, з«явився у 60-х роках ХХ століття завдяки нормандському кондитерові ГастонуЛанотре. Тоді «Фразьє» називали Bagatelle (за назвою садів у Булонському лісі).

У моєму кулінарному записнику він з’явився кілька років тому, коли у мене з’явилася ідея: брати рецепти зі складними назвами і спробувати приготувати за ними у моїй старенькій духовій шафі. Завдяки рецепту Ірини Подолян, яка має свій кулінарний канал мені вдалося приготувати торт «Фразьє» з першого разу ))) Пробуйте, експериментуйте і насолоджуйтесь!

Інгредієнти:

Бісквіт: яйця курячі – 3 шт. (середнього розміру), цукор – 100 г, борошно – 50 г, крохмаль – 25 г, порошок для випікання – 1 ч.л., ванільний цукор – 10 г

Крем:

молоко – 400 мл

цукор – 200 г

яйця курячі – 3 шт. (середнього розміру)

крохмаль картопляний – 60 г (6 ст.л без гірки)

вершкове масло – 200 г

желатин – 15 г (1,5 ст.л)

вода кип’ячена – 50 г

ванільний цукор – 10 г

Цукровий сироп:

вода – 100 г

цукор – 100 г

Для начинки – полуниця середнього розміру – 700-800 г,  для стружки – шоколад – 50 г

ПРИГОТУВАННЯ:

Бісквіт:

  1. Яйця розділити на білки і жовтки.
  2. Більки збити у стійку піну, не перериваючи збивання, додати невеликими порціями половину цукру і збити до стійких піків (добре збиті білки, якщо перевернути миску, з неї не випадуть).
  3. Просіяне борошно змішати з крохмалом і порошком для випікання.

Влада Жорняк, керівник регіонального прес-офісу у Волинській області у ПриватБанку

Кулінар з мене такий-собі. Спростовую всі стереотипи про те, що дівчатка з пелюшок вміють куховарити: маю холодильник холостяка - порожній тобто. Але часом, коли находить натхнення або просто хочеться чогось, можу приготувати якусь з улюблених страв. Дуже люблю сирні тортики з фруктами чи шоколадом. Це рецепт для лінивих, бо пекти нічого не треба, а саме приготування забирає від сили 30 хвилин. Ще обожнюю млинці по-французьки з бананом і шоколадом. Крім того, люблю м'ясо у будь-якому вигляді і теж під настрій, коли чекаю на гостей.

Катерина Дулапчій, луцька блогерка і піарниця 

Останнім часом полюбляю і готую на сніданок яєшню по-турецьки. Для цього потрібно одне яйце, один перчик Чілі, помідор, цибуля, два вида сиру, соєвий соус і олія. Спочатку треба розігріти пательню, нарізати кружечками цибулину і підсмажити до золотистого кольору, тоді додаємо перець чілі. Також нарізаний шматочками (насіння не чистимо, а також вживаємо у їжу). Знову трохи підсмажуємо постійно помішуючи лопаткою. Далі помідор шматочками. Через хвилини 3 усю цю смакоту заливаємо збитим виделкою яйцем і смажимо помішуючи. Майже вкінці додаємо сир. Я люблю додавати один з пліснявою, а інший - бутербродний. Соєвий соус додаємо під час жарки до овочів, або вкінці. До смаку. До речі, це гостре блюдо дуже корисне, особливо у нашу волинську мокру погоду.) Перець так пропікає, що не одна бацила вам не страшна!

P.S. Їсти яєшню треба зі сковорідки і разом зі шматочком хліба чи лавашу. Бо страва має бути гарячою і гострою!) Смачного!

Олександра Борук, маркетолог ПАТ «Теремно Хліб»

Як і всі (або майже всі, я сподіваюся що не одна така) працюючі мами, щось цікаве я готую вкрай рідко і лише на вихідні. Але в ці дні на сніданок у нас ціле розмаїття млинців, мафінів та інших смаколиків. Найбільше я люблю і вмію пекти смачний шоколадний торт на основі шоколадного бісквіту і збитих вершків. По-перше, такий торт любить моя родина, по-друге – він швидко готується))) Декорувати можна також по різному. Просто залити ганашем, глазур’ю, або ж вершками, що лишилися. Яйця курячі - 8 шт Борошно - 200 г Какао - 100 г Цукор - 400 г Масло вершкове для змащування форми Для крему: Вершки із жирністю не менше ніж 30% - 500 мл Цукор: 100 г

Валерій Пельц, блогер, працює у Федерації стронгмену України, керівник  ГО “Volfest”

На фото печений на мангалі окунь і печені перепілки

Як мисливець, я люблю страви, що можна приготувати на вогні в поході. Люблю готувати уху з поєднанням линка і лосося. Це дуже ситна страва і всім, хто пробував, вона до смаку. Зі страв які готуються на кухні, можу похизуватись варениками, які люблю ліпити сам!

Леся Бондарук, кандидат історичних наук, представниця Інституту національної пам’яті на Волині

«Ларисчині баклажани»  – так називаю цю страву, бо вперше спробувала її 14 років тому в подруги Лариси в Києві. І одразу попросила рецепт. Відтоді вона стала моєю улюбленою, роблю її щороку як є баклажани. Усі, хто з моїх друзів їх куштував, захоплені смаком і універсальністю блюда – і як салат, і як самостійна овочева страва, і як додаток до гарніру, і як закуска. Зберігати в холодильнику баклажани можна довго, кілька місяців, хоч рідко виходить, бо з’їдають! Цим рецептом потійно ділюся і завжди страва подобається. Тож поки ще осінь і баклажани є у продажу – спробуйте!

Рецепт

Відварити цілими 3-4 баклажани, щоб трохи змякли (я люблю дуже м’які), не чистити від шкірки. Накришити багато зелені - різної, але укропу найбільше. Видушити 2-3 головки часнику. У глибоку миску чи каструльку складати шарами: кільця розрізаних холодних баклажанів, зелень, часник, сіль - і так доки все не скінчиться з приготованих інградієнтів. Тоді зробити маринад: налити 0,5 склянки кип’яченої холодної води, додати на один палець у товщину оцту, решту склянки долити олією. Перемішати і залити маринадом складені баклажани із зеленню і часником. Таких склянок маринаду може бути кілька - доки у каструльці не буде все покрито ним. Ніч настояти у холодильнику і можна їсти.

Микола Гусар, телеоператор

Оригінальна яєшня, яку готує дружина Анна :)


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Нововолинську стартує опалювальний сезон
Наступна новина PremierCity кличе на «Сторожову заставу» усім класом
Схожі новини