Чимало людей пов'язують п'ятницю 13-го з містикою та забобонами. Але чи варто боятися цього дня і що про це каже церква, розповідає прес-секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Олег Точинський.
«Здавна люди містифікують різноманітні незрозумілі явища, особливо, якщо з ними був пов’язаний ряд закономірностей чи збігів. У народі це називають прикметами. Одне з них – страх перед п’ятницею 13-го, яка у нас випала сьогодні.
Насправді, п’ятниця 13-го у наш час так обросла міфами, що знайти походження цієї фобії практично не можливо.
Одна з найпоширеніших версій розповідає нам про те, що у п’ятницю 13 жовтня 1307-го року король Франції Филип IV наказав заарештувати членів ордену Тамплієрів, яким боргував велику суму грошей.
Разом з цією версією існують й інші, які знаходять своє походження в скандинавській чи кельтській міфології.
Але, якщо говорити про боязнь п’ятниці 13-го з церковної точки зору, то все спрощується, адже віруючій людині немає чого боятись, коли у серці є Бог.
Справа у тому, що всі забобони, які ми знаємо, мають одне коріння – людська слабкість. Перш за все – це слабкість духовна. І людина з впевненістю каже, що для неї п’ятниця 13-го завжди є нещасливим днем, то це трапляється виключно через самопереконання. Цей факт, до речі, вже неодноразово доводили науковці.
До речі, в Англії вже не перший рік існує звичай сприймати звичні для більшості людей прикмети про невдачі з точністю до навпаки – як такі, що нестимуть удачу. Тобто, бачимо, що самопереконання – велика сила.
Тож віруюча людина завжди посилається до першопричини всього – Бога. А Господь, як відомо, зла не створив. Тому освятити себе молитвою чи просто хресним знаменням – набагато корисніше, ніж бігти наввипередки перед чорним котом, який запланував перейти Вам дорогу.
Читати також:
#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах : facebook instagram telegram youtube