Луцький бізнесмен Віктор Корсак, який є кандидатом медичних наук та доктором економічних наук, вважає, що міністр охорони здоров’я України Максим Степанов бреше, коли каже, що основою причиною рекордного збільшення нових випадків коронавірусу є недотримання громадянами карантину. Корсак запевняє, що причин росту захворюваності дві: мізерна кількість тестувань та відсутність контролю за дотриманням карантинних заходів.
Позицію Віктора Корсака оприлюднило видання Район.Медицина.
Нагадаємо, за добу 12 червня в Україні зафіксували рекордну кількість нових хворих на коронавірус – 753 осіб. При цьому міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголошує, що основою причиною рекордного збільшення нових випадків коронавірусу є недотримання громадянами карантину.
Посилаючись на дані інфографіки, Корсак доводить, що в Україні виконується лише 10 тестів на 1000 населення, у той час, як у інших країнах їх роблять у 6-7 разів більше.
Справжніх причин збільшення захворюваності, пише Корсак, є дві.
«Перша – мізерна кількість тестувань, що повністю нівелює їх ефективність. Адже у медицині існує принцип «ВСЕ АБО НІЧОГО». Відповідно до нього, або ми робимо необхідну кількість тестів, тобто тестуємо усіх хворих, контактних, із підозрою, групи ризику… (світовий досвід показує, що це 60-70 тестів на 1000 населення), або не робимо нічого і не тратимо народних коштів. Тобто тестування на рівні 10 людей на 1000 населення, отримання результатів через два тижні, не тестування контактних... – це МАРНОТРАТСТВО», – пише Віктор Корсак.
Друга причина, на його думку, – це відсутність контролю за дотриманням карантинних заходів.
«Щодо недисциплінованості людей, то існує статистика, що 10% не крадуть ніколи, 10% крадуть завжди, а 80% при нагоді. Я думаю, що аналогічною є поведінка людей при дотриманні карантину , і для того є влада, щоб навести із цим порядок», – йдеться у публікації.
За першу причину, на думку Корсака, повинен відповісти міністр охорони здоров’я, за другу – очільник МВС.
Адже, пише він, потрібно було зробити лише дві речі, які б зупинили пандемію в Україні. По-перше, відкрити адекватну до потреб кількість лабораторій, що дозволило б тестувати не тільки важкохворих, а усіх із підозрою, контактних, із груп ризику, охочих.
По-друге, потрібно «забезпечити дотримання карантину інфікованими так, як це реалізували у країнах, де влада думає про свій народ: щоденний фізичний контроль перебування хворого вдома, контроль через мобільний додаток, контроль дотримання карантинних обмежень на вулиці та у громадських місцях… І це завдання МВС, але вони із ним не справилися».