Поблизу села Радовичі Турійського району розташована ферма з благородними оленями – щовихідних сюди приїжджає близько 300 туристів.
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на заступника директора фермерського господарства Романа Гунчака.
Тут на площі 120 гектарів живе 210 голів благородних оленів, представлених 4-ма кров’яними лініями: англійською, східно-європейською, угорською та латвійською.
У 2018 році фермерське господарство купило племінне поголів’я оленів кількістю 80 голів у Латвії. Тоді фермери з Волині були першими імпортерами оленя в Україну, розповідає заступник директора Роман Гунчак.
На Волині є ще одна оленяча ферма, розповів начальник управління ГУ Держпродспоживслужби в області Анатолій Тимофіюк.
«Це є новація. Є інший підхід до утримання, до проведення протиепідемічних заходів. На даний час у нас є фермерське господарство у Ківерцівському районі, яке утримує оленів у вольєрах», – каже чиновник.
Олені живуть у вольєрах. Самці відділені від самок.
«Заходять до самок лише на період 2-3 місяці, поки триває гон. Двох самців на період гону закривати у клітці не можна, оскільки це може призвести до летального наслідку», – ділиться досвідом заступник директора фермерського господарства Роман Гунчак.
Самця обирають за красою рогів. В умовах ферми роги оленям зрізають щороку перед тим, як олень заходить до самок у вольєр.
Відвідувач оленячої ферми Ілля Біляшук сюди приїхав вперше. Каже, що йому цікаво побачити, як живуть олені, які вони на вигляд.
У вихідні цю ферму відвідує майже 300 туристів, у будні відвідувачів менше, розповів заступник директора фермерського господарства Роман Гунчак.
Читати також: На Волині колишній начальник митниці завів оленячу ферму