Підземелля башти князів Чорторийських у Луцьку — це найбільше археологічне відкриття часів незалежності. Комплекс мали відкрити для відвідування туристів у травні цього року, проте через воєнний стан відкриття відтермінували.
Про це розповів Суспільному менеджер проєкту Олег Парфенюк.
На підземелля натрапили випадково під час археологічної розвідки, – розповів науковець Віктор Баюк. Площа нововідкритих підземель понад 200 квадратних метрів, протяжність — майже 30 метрів.
Підземелля Башти Чорторийських археологи датують 15 століттям. Науковцям відкрилась галерея з семи кімнат, які розташовані під монастирським корпусом. Цей археологічний об’єкт середини 17-го століття, – каже археолог.
В одному з великих залів є потаємна кімната, призначення якої невідомо.
"Великі, збудовані в стилі середньовіччя, опорні стіни, тут не було даху, не було склепінь. Під час роботи ми виймали звідси культурний шар, кріпили повністю над собою стелю і проходили далі", – розповідає Віктор Баюк.
Науковці виявили понад тисячу археологічних знахідок: кахлі, скло, кераміку, вироби з металу. Вони належать до 15-19 століть, це час активного використання споруди.
Археологічні дослідження провели в рамках міжнародного проєкту щодо відновлення історичних об’єктів, каже менеджер проєкту Олег Парфенюк. Науковці також дослідили та укріпили фрагмент вцілілої стіни Окольного замку.
Наразі невідомо, коли саме підземелля відкриють для відвідування туристів, – каже Олег Парфенюк.
Читайте також: Археологи дослідили підвал Луцького братства