В ЛНТУ 9 лютого німецький журналіст Штеффен Добберт презентував власну книгу про історію, політику і боротьбу українського народу.
Як розповіли в пресслужбі університету, тривалий час Штеффен перебував в Україні, і проживаючи разом із українцями історичні події, він описав боротьбу нашого народу за свободу та ідентичність у власній книзі. Тим самим він намагається відкрити Україну для світу, Європи, зокрема Німеччини.
До слова, перша презентація книги «Зрозуміти Україну. Історія, політика та боротьба за свободу» відбулася у листопаді цього року у Німецькому театрі Берліна. Нині ж автор представив книгу українській аудиторії у Києві, Житомирі та у Луцькому національному технічному університеті. Зустріч із журналістом відбулася завдяки доценту кафедри соціогуманітарних технологій ЛНТУ Михайлу Костюку, який багато років активно досліджує німецькі національні меншини в Україні та на Волині і підтримує зв’язки із представниками Німеччини.
Привітала поважного гостя ректор Ірина Вахович, висловивши захоплення його професійною діяльністю та зусиллями, які він спрямовує на популяризацію України у світі: як відстоює жагу українців до свободи, змушує Європу переосмислити нашу ідентичність і закликає до надання необхідної допомоги у спільному протистоянні ворогу.
Представила аудиторії іноземного спікера перший проректор Надія Ковальчук, зазначивши:
«У нас сьогодні в гостях людина, яка захищає, представляє та любить Україну так, як українець. Штеффен Добберт – журналіст, який з 2011року думками і серцем живе Україною і сьогодні ми маємо можливість поспілкуватися з людиною, яка написана книгу «Ukraine verstehen». Ми всі добре знаємо, що за кордоном нас підтримують, нами захоплюються, але й ворог має різноманітні інструменти та елементи пропаганди, які спрямовуються проти нас. Завдяки таким людям як Штеффен, в Німеччині мають змогу чути про Україну, чути про нас і надзвичайно приємно, коли у своїй книзі Штеффен говорить, що Україна – найпрекрасніша країна в світі».
Переймаючи вітальне слово німецький журналіст, передусім, вибачився за те, що не володіє достатньо українською мовою, аби вільно спілкуватися із аудиторією, тож продовжив свій спіч німецькою із допомогою колеги перекладача.
У своїй промові Штеффен Добберт наголосив, що нині відбувається своєрідна світова прем’єра його книги, адже вона з’явилася на світ лише кілька місяців тому у Німеччині і там була презентована:
«Це книжка про Україну. Ця книга описує людей, які живуть і в Луцьку, і в Києві, в Одесі та в Житомирі… я дуже щасливий, що у мене з’явилася можливість презентувати цю книгу і тут, у вас».
Вперше в Україні журналіст із Німеччини побував у 2011році, коли отримав стипендію та мав можливість навчатися у Києві та в Одесі. Він був тут під час «Євро 2012», під час Євромайдану та Революції Гідності, а особливо йому запам’яталася одна із останніх 50-ти подорожей до України, яка відбулася в березні минулого року, коли нашу країну оточила жахлива війна.
«У березні 2022 я хотів поїхати до Києва, але зміг потрапити лише до Львова та Тернополя. Тоді я був шокований, адже майже на кожному перехресті стояли блокпости, відбувалася перевірка документів і повертаючись до Німеччини, я не знав, чи взагалі зможу приїхати сюди ще, чи збережеться країна. Сьогодні я гордий і щасливий тим, що українське суспільство не тільки руками воїнів на фронті, але й руками цивільного населення, зробили все можливе і повернули життя у державу. І сьогодні є світло і є тепло, і у цій затишній залі чи можемо зустрічатися і обговорювати книги», - зауважує Штеффен.
У книзі «Зрозуміти Україну» автор описує загальну історію України від часів Київської Русі й до нині. Тут йдеться і про Шевченка і про Грушевського, про Бандеру, про Зеленського і про багатьох інших видатних діячів України. Головна мета автора – познайомити німецьке суспільство із Україною, її автентичністю і зняти клеймо приналежності до росії та колишнього радянського союзу.
Журналіст поділився реальними історіями про зустрічі із різними українцями, які його дивували, надихали, лишали свій слід у його серці. Він розповів про те, як опинився у вирі Революції Гідності і як писав про це книгу. Журналіст поділився досвідом суперечок із німецькими колегами, які тоді, у 2013-му, були переконані, що наш Майдан, влаштований ЦРУ, і як намагався з-середини подій довести усьому світові відчайдушність і жагу до волі українського народу.
«Я був тут сам і бачив тих студентів і пенсіонерів, людей, які стояли на Майдані добровільно і воювали за свою волю і незалежність. Нинішня війна, яка приносить багато горя, звичайно, жахлива, але є один позитивний момент у тому, що через цю гарячу фазу війни Путін зняв маску і весь світ побачив істинне обличчя ворога, стіна російської пропаганди розпадається і я впевнений, що вона буде повністю повалена… Я щиро вдячний долі, що мав можливість потрапити до України і бути тут в такий епохальний час, що мав можливість разом з вами пережити ті події, які змінюють історію і саме це залишилося в моєму серці», - додає Штеффен Добберт.