27 квітня за наслідками розгляду клопотання до Іллі Сметаніна застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів з можливістю внесення застави.
Про те, що відбувся розгляд клопотання щодо підозрюваного у державній зраді, повідомили на сторінці Луцького міськрайонного суду. У коментарі для ВолиньPost у суді підтвердили, що йдеться про Іллю Сметаніна.
Клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою розглянула учора, 27 квітня, суддя Олеся Калькова.
«За наслідками розгляду до підозрюваного застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів з можливістю внесення застави. Розмір застави визначили на підставі частини 3 статті 183 КПК України – 800 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 984 800 гривень», – йдеться у повідомленні.
Як пояснили у суді, згідно зі статтею 183 КПК України, суддя може не визначати заставу лише у конкретних випадках у разі тримання під вартою. Справа Сметаніна під цей перелік не підпадає, тому мав бути визначений розмір застави.
Нагадаємо, Служба безпеки України затримала зрадника, який «здав» ворогу під обстріл Луцький військовий аеродром. Ним виявився Ілля Сметанін, музикант і один з керівників клубу авіалюбителів «Овал». До війни він часто знімав військові літаки у Луцьку.
Правоохоронці встановили, що зрадник передавав ворожим спецслужбам інформацію про типи і кількість військових літаків, місця їх дислокації, тренувальні польоти, особисті дані військовослужбовців аеродрому.
Протягом 24-28 лютого він постійно «зливав» інформацію про результати вторгнення російських військ на Волинь.
Завдяки його «допомозі» 24 лютого аеропорт був обстріляний із ракет.
Після цього зрадник доповів про результат удару в рф.
«Я познайомився з офіцером російської федерації у 2010 році через соцмережу. Він намагався у мене вивідати інформацію про діяльність аеродрому. У 2017 році я особисто зустрівся з ним в москві, де він повідомив, що працює на фсб рф. В майбутньому я розповсюджував інформацію на інтернет-сторінці: фотофіксацію польотів літаків і захисних споруд Луцького військового аеродрому. В ніч з 23 на 24 лютого я почув, як літаки летять з Луцького військового аеродрому. Намагався зв’язатися з військовослужбовцями бригади, щоб дізнатися, що сталося і куди вони летять. Після обстрілу Луцького аеродрому я зв`язався з офіцером збройних сил рф. Він повідомив мені, що удар відбувся по аеродрому як стратегічному об'єкту і в найближчий час більше ударів не планується по Луцьку. Подальші вказівки я мав отримувати додатково», - сказав Сметанін на оприлюдненому СБУ відео.
Через деякий час аеродром у Луцьку обстріляли вдруге. Зранку 11 березня пролунали 4 гучні вибухи. Внаслідок цього загинули четверо військовослужбовців, 6 людей поранено.