В урочищі «Вовчак», що у Турійському районі на Волині, відкрили історико-краєзнавчий туристичний маршрут місцями бойової слави УПА. Його протяжність – 64 км, складається із 15 історичних пунктів, передбачає пішохідний та велосипедний формат проходження.
Подія відбулася 8 лютого, повідомляє сайт Українського інституту національної пам’яті.
Маршрут має назву «Вовчак: «Волинська Січ».
Проєкт розробили ГО «Волинська фундація» та туристичний клуб «Антар» за підтримки Українського інституту національної пам'яті. Саме Інститут сприяв виготовленню 20 тисяч буклетів із інформацією та мапою маршруту, вказівників та інформаційних стендів.
На відкритті ініціатор створення історико-краєзнавчого туристичного маршруту «Вовчак: «Волинська Січ» Павло Данильчук зазначив, що історія зародження і руху УПА на Волині насамперед цікава тим, що на прикладі діяльності повстанців виховується нація. Також він повідомив, що невдовзі буде викладено електронну версію маршруту з описом історичних пунктів та технічними характеристиками.
«Такі маршрути є надзвичайно важливі сьогодні, адже вони про нашу пам'ять, про наших героїв, про великі дні наших визвольних змагань, а пам'ять і всі ці складові є потужною зброєю, що об'єднує і дає нам сили протистояти нині. І тому хочеться, щоб в урочище «Вовчак» приїжджало якомога більше людей, а ми, Український інститут національної пам'яті, підтримували і будемо підтримувати такі ініціативи надалі», – сказала начальниця Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам'яті Зоя Бойченко.
Після офіційної частини учасники заходу разом із організаторами взяли участь в оглядовій екскурсії урочищем та побачили місця, де були госпіталь, підстаршинська школа, цвинтар, а також хату, де народилася майбутня повстанка УПА.
Участь у заході взяли представники меморіального комплексу «Вовчак», Національного Альянсу, Українського інституту національної пам'яті, Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Луцьку, Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства, пластуни, місцеві жителі та ін.
Інформаційна довідка Наталії Малімон (видання День).
Фото Аліни Карбан та Антона Бугайчука