Вакцина від туберкульозу БЦЖ ймовірно знижує ризики смертності від COVID-19.
Про це повідомляє український науковець Семен Єсилевський із посиланням на дослідження в журналі PNAS, де був ретельно проаналізований зв'язок БЦЖ-індексу та смертності від COVID-19, повідомляє Українська правда.
Дослідження демонструє, що масова вакцинація БЦЖ ефективно знижує смертність від коронавірусу в конкретній країні.
Зокрема зростання БЦЖ-індексу на 10% призводить до зниження смертності на 10,4%.
Зазначається, що БЦЖ-індекс – це комплексна характеристика, яка включає в себе вік вакцинованих, кількість років, протягом яких проводилася вакцинація в країні, і середнє покриття населення вакцинацією.
Варто зазначити, що в дослідженні були проаналізовані лише показники європейських країн.
«Ефект БЦЖ, певне, пояснюється стимуляцією неспецифічного вродженого імунітету широкого спектру дії у щеплених людей. Саме він дозволяє використовувати БЦЖ для боротьби з деякими видами раку – імунна система стає «навченою» бути більш пильною і краще реагувати на патогени і аномальні клітини, навіть не маючи специфічні реакції на них», – зазначає Семен Єсилевський.
За словами науковця, дуже показово, що в Італії, Швеції, Швейцарії та Нідерландах, де нульовий БЦЖ-індекс, фіксується максимальна смертність.
При цьому у Фінляндії, Норвегії, Польщі, Литві, Болгарії та Україні БЦЖ-індекс перевищує 0.75 і там смертність менша в 10 і більше разів.