ТОП-10 страв української кухні

Не секрет, що українська кухня популярна у всьому світі. Українська національна кухня відображає характер нашого народу: вона щедра й любить всього побільше – повідомляє «Радіо Максимум».

Особливості української кухні, це широке використання свинини, таких овочів, як помідори, баклажани, цибуля, виробів з пшеничного борошна. Повірте, кожна страва української кухні заслуговує добрих відгуків! А як може бути інакше? Щедре сонце країни і добрі звичаї місцевих кулінарів зробили свою справу.

                                                                  Червоний борщ

 

Справжній український борщ у вас вийде, якщо ви маєте в своєму арсеналі свіжі смачні продукти. Вам знадобляться м’ясо, капуста, картопля, буряк, морква, томатна паста, сало, часник, цибуля, зелень, сіль, перець. Також – квасоля, якщо ви вирішили приготувати борщ український з квасолею, і мука для галушок, якщо запланований український борщ з галушками.

Приготування українського борщу починається з бульйону, для нього підійде свинина, яловичина, курка. Оптимальний вибір для українського борщу – свинячі реберця. Овочі, крім картоплі, нарізають соломкою і тушкують. Окремо додаємо в бульйон сиру капусту, адже без неї не вийде справжнього борща. Останній штрих – це шматочок сала з часником.

                                                                            Сало

Соковите і апетитне, сало є одним із найбільш калорійних м’ясних продуктів. При цьому хоча б кілька скибочок лікарі рекомендують включати в свій раціон навіть тим, хто ревно стежить за своєю вагою. Вся справа в унікальному наборі корисних речовин, що містяться в ньому. І, звичайно ж, щоб отримати їх в повному обсязі, важливо правильно обрати рецепт засолювання сала. Крім того, від нього безпосередньо залежатиме не тільки смак страви, а й те, скільки воно буде зберігатися.

Хоча, справедливості заради, потрібно сказати, що зазвичай цей продукт в холодильнику не залежується.

                                                                             Холодець

Це – одна з найкращих український страв, яку можна спробувати. Він трохи гострий, з часником і без желатину. Щоб приготувати холодець по-українськи, потрібно взяти домашню курку і яловичину на кістці. Свинину в нашому рецепті української кухні ми не використовуємо. Втім, український холодець можна готувати і зі свинячої ноги, але з іншим складом компонентів.

У цьому ж рецепті з яловичини і домашньої курки, сільський холодець чудово ріжеться і при подачі на стіл відразу не тане. Особливість холодцю по-українськи полягає в тому, що готується він довго і виходить його зовсім небагато, але за рахунок такого методу приготування, він дуже і дуже смачний!

                                                                       Сирники

Ніжний сирний смак в поєднанні з найнесподіванішими інгредієнтами, що формують оригінальні начинки, не зможе повторити жодна страва. Безперечна перевага сирників – швидке приготування з продуктів щоденного вживання. Ця страва знайома, мабуть, більшій частині населення нашої країни ще з часів дитинства, коли ароматні бабусині сирники апетитною гіркою височіли на святковому столі. Сирники ідеальні в поєднанні зі сметаною і гарячим запашним чаєм. Страву прийнято подавати в гарячому вигляді, проте рецепт приготування сирників передбачає також їх вживання у холодному вигляді.

Кожна господиня за своїм смаком може вибирати кисло-солодкі, солодкі і навіть гострі соуси для того, щоб перетворити сирники на родзинку свого столу.

                                                                             Голубці

 

Традиційно голубці готують з використанням фаршу з яловичини, змішаного з рисом. Проте начинку можна вибирати, виходячи зі своїх смакових переваг. У різних будинках можна зустріти голубці з куркою, бараниною, овочами, картоплею або рибою. Хтось вважає за краще просто відварити ці “кишеньки з капусти” в підсоленій воді, хтось тушкує їх в томатному соусі з додаванням моркви і болгарського перцю. Який би рецепт приготування ви не вибрали, варто прислухатися до кулінарних порад, ефективність яких перевірена часом. Так ваші голубці вийдуть акуратними і смачними.

                                                                               Вареники

Вареники – улюблена домашня борошняна страва у наших регіонах. Вони в тому чи іншому вигляді присутні у всіх слов’янських кухнях, а в українській служать однією з візитівок, і навіть неодноразово оспівані в національних літературних джерелах. Вареники бувають дуже різними, і їх вигляд, смак і консистенцію багато в чому визначає тісто, з якого вони виготовлені. Їх можна зліпити з простого або заварного тіста.

Саме вареничне тісто на кефірі або будь-якому іншому кисломолочному продукті найчастіше використовують для приготування справжніх українських вареників з різними начинками – сиром, картоплею, капустою, м’ясом, а також легендарних вареників з вишнями та іншими ягідними начинками.

                                                                               Деруни

 

 

Якщо хочете потішити своїх близьких незвичайним блюдом, приготуйте їм смачні деруни. Це рум’яні і пишні картопляні оладки, які зверху покриті хрусткою скоринкою. А всередині вони соковиті й ніжні. Їх швидко і легко готувати. Традиційно ця страва готується з тертої сирої картоплі з додаванням цибулі, часнику і яєць. Існують різні рецепти – з грибами, сиром і фаршем.

Головне, що технологія приготування дуже проста: натерти картоплю і перемішати всі інгредієнти.

                                                                 Котлети по-київськи

Дуже популярна страва в усьому світі. І, незважаючи на те, що назва вказує на приналежність до української кухні, історій її походження досить багато. Наприклад, французький варіант, в якому авторство належить Ніколя Апперту. Є й версія про першу появу її в петербурзькому Новомихайлівському клубі. Однак вважається, що додаванням масла вона зобов’язана все ж таки київському рестораторові. Його ж ідеєю було залишити котлету на кістці, тим самим імітуючи ніжку курки.

У класичному варіанті страва складається з відбитого філе курки з маслом всередині. Спочатку масло вбивали у філе молотком, пізніше його спочали просто загортати у котлетки.

                                                                         Гречаники

Страва з’явилася в українській кухні порівняно недавно, причому в різних і несподіваних варіаціях. Головний її інгредієнт – це варена гречана крупа, сформована в котлету разом з м’ясним фаршем. Гречаники – чудовий, швидкий варіант другого, який прекрасно поєднується з овочевим соусом або гарніром.

Такі м’ясні котлети з гречкою виходять дуже м’які і соковиті. Їх можна просто посмажити або тушкувати в томатному або томатно-сметанному соусі. Так смак стає ще більш насиченим.

                                                                             Бігос

Бігос – насправді перлина польської кухні, хоча його національність оскаржують і литовці, і білоруси, і українці, які також дуже люблять готувати симфонію з тушкованої капусти, копченостей і грибів. Рецептів бігосу існує стільки ж, скільки й борщу, і кожна господиня нахвалює свій. Страву готують з квашеної і свіжої капусти, додають солоні, сухі або свіжі смажені гриби, іноді замість свинини беруть птицю.

Найчастіше його готують після великого застілля, коли залишається кілька сортів ковбаси, шинки і м’яса.
Читати далі


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Чому iPhone X настільки дорогий: пояснення від Тіма Кука
Наступна новина Говори красиво: правильні наголоси в українських словах, які вас здивують
Схожі новини