До Луцької міської ради надійшло звернення від п’яти перевізників, які пропонують збільшити тариф на перевезення пасажирів у міських автобусах. Вони надали відповідні економічні розрахунки.
Про це під час робочої наради за участю перевізників, присвяченої питанню припинення оплати за проїзд у маршрутних таксі готівкою, повідомив директор департаменту економічної політики Борис Смаль, інформують у міській раді.
«Ці звернення вивчатимуться. Проте до наданих документів є ряд запитань, адже розрахунки спираються виключно на дані перевезених пасажирів згідно з валідацією, тобто оплачених електронним квитком. Проте у них не враховано тих пасажирів, які оплачують проїзд готівкою. Ці суми ніде не фіксуються», – зазначив посадовець.
Він наголосив, що обіг готівки у міському транспорті неможливо проконтролювати, і саме це дає підстави перевізникам укотре вимагати у міської влади перегляду тарифів.
«Через людей, які не бажають розраховуватися електронними квитками, постраждають усі лучани та гості міста», – додав Борис Смаль.
Крім того, пропозицію встановити вартість у 8 гривень для тих, хто платить готівкою, він назвав фактичною легалізацією обігу готівки у автобусах та відсутністю механізмів її контролю.
Борис Смаль попередив перевізників: якщо ті не проведуть роботи зі своїми водіями і в маршрутках пасажири й надалі платитимуть готівкою, то з початку березня міська рада розриватиме з ними договори.
Він розповів, що проводять роботу з перевізниками, які не працюють на міських маршрутах, щодо їх залучення до міських перевезень, але лише за умови готовності їх працювати згідно умов договору, тобто без обігу готівки у автобусах.
«Контроль у громадському транспорті посилюватиметься, і контролери разом з працівниками департаменту муніципальної варти виявлятимуть осіб, які не оплачують за проїзд електронним квитком», – запевнив Борис Смаль.