У якій частині овочів накопичується найбільше нітратів і чому їх потрібно викидати

Овочі – незамінний компонент здорового харчування. Вони повинні бути присутніми в нашому раціоні щодня, свіжими або в складі блюд. Але не секрет, що виростити хороший урожай без добрив для грунту неможливо. В результаті овочі накопичують нітрати і пестициди. Причому, хімія потрапляє в овочі не тільки при обробці мінеральними добривами, а й з органіки, якщо її неправильно використовувати, пише Сьогодні з посиланням на «Домашний очаг».

Місця накопичення хімії

Здатність різних овочів накопичувати нітрати відрізняється. Найбільше їх накопичується в салаті, листовій капусті, кропі, буряках, редисці, зеленій цибулі, шпинаті. Найменше – в брюссельській капусті, квасолі, горосі, картоплі, солодкому перці, томатах, ріпчастій цибулі. Правильна обробка допомагає значно знизити вміст нітратів і пестицидів в овочах.

Корисно знати місця, в яких накопичується найбільше шкідливих речовин:

Картопля

Хімія накопичується під шкіркою картоплі і в серцевині бульби. Рекомендується зливати воду після того, як картопля закипіла.

Капуста

Найбільша кількість нітратів міститься у верхніх листах капусти і качані. Тому варто їх викинути.

Огірки, кабачки, баклажани

Темно-зелена шкірка огірків вказує на те, що їх «перегодували» нітратами. В ідеалі вони повинні бути ніжно-трав'яного кольору. Найбільша кількість нітратів в огірках міститься в шкірці і області плодоніжки. У кабачків і баклажанів також потрібно зрізати частини, що примикають до плодоніжки. Крім того, очищайте від шкірки ранні кабачки і баклажани.

Буряк, морква, редис

Найбільша концентрація нітратів в цих коренеплодах – в верхівках і області плодоніжки. Тому перед вживанням ці частини потрібно обрізати. Найбагатшим нітратами вважається буряк з закрученими хвостиками. У моркви потрібно обрізати близько одного сантиметра хвостика і позеленілу частину. У редисці нітрати накопичуються також в шкірці.

Помідори

Найбільше нітратів міститься в помідорах з товстою шкіркою і в оранжево-червоних помідорах. Перед покупкою подивіться на овоч в розрізі. Біла м'якоть і товсті прожилки – ознака великого вмісту хімії. Якщо вам все-таки попалися підозрілі томати, потримайте їх в прохолодній воді приблизно годину.

Зелень, салат, кріп, петрушка

У цих рослинах хімія накопичується в прожилках і черешках. Оскільки зелень стрімко вбирає нітрати, то перед тим, як додавати її в страви, вимочіть у воді близько години.


#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Прогноз погоди на 21 вересня: різке похолодання і дощі накриють захід України
Наступна новина У Луцьку на місці аварійних будинків може з'явитися багатоповерхівка
Схожі новини