Штучний інтелект вже прийшов практично в усі галузі науки і медицини. Зокрема, він став незамінний при діагностиці онкологічних захворювань. Так, наприклад, вже сьогодні може проводити оптичну біопсію в режимі реального часу, просто під час обстеження.
Інший алгоритм здатний виявляти метастази в лімфовузлах молочної залози на 16% ефективніше лікарів-патологів, – пише Добрий лікар.
А міждисциплінарна команда дослідників зі Стенфордського університету розробила методику виявлення злоякісних шкірних утворень за допомогою штучного інтелекту, який впорався з цим краще, ніж група досвідчених дерматологів.
Алгоритми дають більш точний діагноз, оскільки вони неупереджені і можуть вловити тонкі відмінності, непомітні для людського ока.
Крім діагностики, штучний інтелект використовується вченими і для прискорення пошуку нових методів лікування раку. На аналіз ракових клітин можуть піти роки, але штучний інтелект дозволяє радикально скоротити ці терміни.
В середньому від моменту відкриття до виходу ліки на ринок проходить 10-15 років і витрачається до $ 12 млрд. Як правило, цей процес має на увазі обробку тисяч зображень, і те, що раніше займало місяці і роки, штучний інтелект може зробити за день або два. Тож не дивно, що передові медичні вузи приділяють цьому особливу увагу.
Аспірант Інституту досліджень раку з лондонського Імператорського коледжу Сем Купер розповів Guardian, цитує 24news, як він використовує свої навички програмування для пошуку ліків від раку.
«Я беру участь у проекті аналізу біомедичних зображень в Торонто, де використовується штучний інтелект. Ми хочемо автоматизувати аналіз біомедичних зображень, будь то оцінка впливу препарату або діагностика раку. Я вважаю, що ми перебуваємо на порозі наукових проривів, пов'язаних з новими технологіями, і я впевнений, що штучний інтелект зможе перемогти рак ще за нашого життя», – каже він.