Якщо змінити свій спосіб життя хоча би на два дні — організм вже буде дуже вдячний. І ви це обов'язково відчуєте.
І все ж таки, що робити, з чого почати?
- Не робіть з їжі культу, готуйте максимально все швидко і просто: або сире, або варене/печене. Багатоступеневі рецепти — це не для вас, цінуйте свій час.
- Нехай завжди в домі будуть бобові (різні), крупи (гречка, овес, кіноа, амарант), какао, яйця, кисломолочні напої, трошки сиру, всякі овочі (все купуйте у невеликий кількостях, беріть всього потрохи), заморожені ягоди, горіхи сушені, насіння. Всі горіхи та насіння я тримаю в холодильнику.
- Почніть з вихідних — в ці дні максимально харчуйтеся здорово, тобто все відверто шкідливе (солодощі, напої солодкі, алкоголь, смажене, копчене, борошняне) не вживайте. Це вже великий плюс.
- Сплануйте день так, щоб хоча б дві години були проведені в русі (ходіть, гуляйте, робить вправи, віджимайтеся і т.д.), бажано на свіжому повітрі.
- Намагайтеся в ці дні не просто уникати шкідливого, але й вживати продукти з максимальною користю:
- Зелень. Супермаркетна теж підійде, киньте її на півгодини в чисту воду.
Різнокольорові овочі. Свіжі та варені/печені.
- Бобові. Вони реально корисні і від них не вздувається живіт, якщо це сочевиця або нут ф якщо їх не поєднувати з солодощами та хлібом. Почати можна з 2-3 столових ложок.
- Суперфуди. Це продукти з багатьма корисними властивостями, наприклад, насіння льону, чіа, крупа кіноа, горіхи, какао, 99% шоколад (так, делікатес, але ж 1 квадратик!), мікрозелень, морська капуста, брокколі, авокадо, грейпфрут, зелене місцеве кисле свіже яблуко, гриби шиїтаки, якісний зелений чай, ягоди і т.д.