Уряд затвердив перелік об'єктів великої приватизації державної власності на 2018 рік.
Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду, – повідомляє Економічна правда.
Кабмін доручив уповноваженим органам управління об'єктами держвласності в місячний термін з моменту ухвалення рішення про приватизацію забезпечити передачу органам приватизації функцій з управління ними.
Читати також: Верховна Рада прийняла новий закон про приватизацію
Як повідомляв раніше голова Фонду держмайна Віталій Трубаров, до переліку приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств.
Зокрема, це ПАТ "Центренерго", низка обленерго і теплоелектроцентралей, ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", вугільна компанія "Краснолиманська", "Азовмаш", "Турбоатом", "Електроважмаш", "Сумихімпром", Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, "Украгролізинг", ПАТ "Аграрний фонд" та Державна продовольчо-зернова корпорація.
Очікується, що продаж цих об'єктів принесе державному бюджету 21,3 млрд грн.
Читати також: Тотальна приватизація в Україні: чому цього не треба боятися
Як повідомлялося, держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн.
Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.
Надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн. Держбюджет 2018 року припускає надходження від приватизації в розмірі 21,3 млрд грн.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.