Тотальна приватизація в Україні: чому цього не треба боятися

Тотальна приватизація в Україні: чому цього не треба боятися

Не треба боятися зменшення частки державної власності в економіці України, бо держава – просто поганий бізнесмен та поганий власник бізнесу. Це загальновідомий факт, і він не стосується лише українських реалій.

Держава не може ефективно вести бізнес тому, що метод державного управління – це бюрократія, але бюрократія не може фізично протистояти приватній ініціативі та економічним стимулам, – повідомляє 24 канал

Звісно, можна впроваджувати економічне стимулювання у державне управління підприємствами, але що це означитиме в українських реаліях? Приміром, якщо менеджмент серйозної державної компанії буде одержувати серйозні доходи, яку реакцію це спричинить в українському суспільстві, де до цього часу нормою вважається «зрівняйлівка»? Гостро негативну. Політики зранку до вечора будуть вправлятися в риториці на кшталт «не може директор одержувати такі великі гроші, якщо лікар або вчитель одержують копійки». Звісно, лікарі та вчителі, а також робітники і пенсіонери будуть підтримувати подібну риторику.

Наше суспільство просто не готове до цивілізованої моделі менеджменту державних підприємств, а стара «радянська» модель не просто застаріла, а встигла вмерти і вкритися мохом.

Що маємо у результаті?

У результаті ми маємо купу державних підприємств, що замість доходів «викачують» гроші з бюджету. Тому що тамтешньому менеджменту ніякі доходи не потрібні в принципі. Бо доходи все одно пішли б у бюджет, і ніхто з управлінців не одержав би з них і крихти, а от видатки – це вже можливість для корупційних схем, відмивання грошей та інших «цікавинок».

Якби ми створили у пустелі державне виробництво із продажу піску, то воно б, по-перше, спровокувало дефіцит піску, по-друге – було б збитковим, а по-третє – жерло би постійні державні дотації.

Більшість державних підприємств державі просто не потрібні. Цікавий факт: у державному комплексі для відпочинку народних депутатів цього року відпочили аж чотири народних обранці. І це зрозуміло. Який поважний «представник народу» відпочиватиме на Херсонщині, коли є стільки варіантів у «закордонному виборчому окрузі». Тоді навіщо вся ця профанація на державному рівні? Кого і навіщо ми хочемо надурити всією цією «бізнес-імперією» Верховної Ради?

Я знаю, що відповідають на подібні аргументи. Як правило, починають розводити демагогію щодо того, що «не можна позбавляти народ його власності». Народ слухає і погоджується. Звісно, у нього хочуть щось забрати.

Але яка користь «народу» від того, чим він безпосередньо не володіє, результатами діяльності чого він не може безпосередньо скористатися, і, найголовніше, від того, що не приносить нічого, окрім збитків?

Уявімо собі ситуацію. Ви володієте кіоском із продажу різного дрібного краму, але він вам доходів не приносить, а лише витягує з вашого бюджету тисяч 10 гривень на місяць. Ви будете радіти з того, що у вас є така «власність», чи захочете позбутися цього «скарбу»?
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Просто хаос: новий конфуз із потягом «Укрзалізниці» шокував пасажирів
Наступна новина Острожанин зафіксував на фото містичне явище
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні