29 жовтня, коли був закритий публічний доступ до реєстру декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції, 7 з 15 суддів Конституційного суду України оновили свої дані про доходи.
Про це свідчаться дані з реєстру декларацій, інформує Громадське.
Зокрема повідомлення про суттєві зміни у розділі про доходи (в тому числі подарунки) 29 жовтня додали до декларації голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Він задекларував 181 тисячу гривень заробітної плати.
Також суттєві зміни з'явились у:
Ірини Завгородньої – понад 201 тисяча гривень заробітної плати;
Сергія Головатого – понад 206 тисяч гривень заробітної плати;
Олександра Литвинова – понад 189 тисяч гривень заробітної плати;
Володимира Мойсика – понад 211 тисяч гривень заробітної плати;
Віктора Колісника – понад 221 тисяча гривень заробітної плати (внесено 28 жовтня);
Олега Первомайського – понад 164 тисячі гривень заробітної плати.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень закону «Про запобігання корупції» та статтю 366-1 Кримінального кодексу України. Цим судді скасували відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях чиновників і політиків, а отже, справи, які розслідуються за цією статтею, автоматично скасовуються. Також КС позбавив НАЗК багатьох повноважень, головне з яких – ведення відкритого реєстру електронних декларацій, а також їх перевірка на предмет недостовірних відомостей.
Однак Кабінет Міністрів України 29 жовтня ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. І вже 30 жовтня реєстр декларацій знову став відкритим для громадськості.
Ще до того, як реєстр був закритий НАЗК виявило у декларації судді Ірини Завгородньої за 2018 рік недостовірних відомостей на 615 тис. грн, а за 2019 рік — 754 тис. грн. До того ж журналісти Bihus.Info знайшли у чоловіка-пенсіонера Ірини Завгородньої квартиру за 13 млн грн в одному з престижних житлових комплексів Києва. Офіційно чоловік Завгородньої отримує тільки пенсію.
Також під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного суду Володимира Мойсика НАЗК виявили ознаки злочину передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України — використання завідомо підробленого документа.
Перед цим НАЗК також склало адміністративні протоколи щодо неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суддями КСУ Володимиром Мойсиком та Ігорем Сліденком.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.