Новий голова Волиньради Григорій Недопад вперше провів розмову із журналістами провідних медіа Волині у прямому ефірі.
Ці зустрічі ініційовані обласною радою ще в попередній каденції. Традиційно формат передбачає відповіді голови Волиньради на актуальні запитання щодо роботи волинських обранців.
Політика, проблеми регіону, конфлікти з ОДА та «слабкі місця» облради, свіжий бюджет, взаємини з опозицією, доля низки комунальних установ… Теми для запитань традиційно не обмежують.
«Перший» занотував найцікавіше зі сказаного.
Про недовіру голові Волинської ОДА
(Як планує рада виходити з постійних конфліктів з ОДА, які тривають не з одним головою ОДА і не в час однієї каденції? Яким має бути новий голова адміністрації, на думку Григорія Недопада?)
… «Усе, що могла зробити Волинська облрада – зробила минулого тижня під час таємного голосування. Проєкт був підтриманий 49-ма голосами, він був внесений в порядок денний ще влітку. Це була не новина. Напевне, настав той час, коли він вимушений був потрапити у стіни обласної ради.
Критикувати тепер чи робити якісь йому зауваження щодо подій, які відбулися пізніше, - некоректно. Людина в принципі мала б контролювати свої емоції, оскільки перебувала на такій посаді. Фактично це обличчя президента на місцях».
Про «мовчанку» Офісу президента
(Про що свідчить мовчанка з Офісу президента у відповідь на рішення Волиньради про недовіру?)
… «Мовчанка з Офісу президента, напевне, не на руку президенту. Сьогодні майже у всіх ЗМІ прозвучало, що найбільшим розчаруванням 2020-го року для українців став сам Президент. У нього є унікальна можливість у наступний 2021-й рік піти з новими надіями для українців і змінити ситуацію.
Обласна рада виконує свої функції. Ми будемо далі працювати. З цим представником виконавчої влади чи з іншим, це, звичайно, буде вирішувати Офіс президента і Кабмін».
Про «акциз на запах» і пайову участь
(Чи дійсно рішення ВРУ залишити акциз у громадах таке важливе для регіону?)
… «Постійно пам’ятаю слова Василя Грома про те, що це «акциз на запах» і його рано чи пізно може не стати. Дійсно, його залишили громадам на тому рівні, який був. Я особисто подзвонив народному депутатові, який вносив зміну з голосу, тому що комітет не підтримав таке рішення. Це доленосний крок. Не знаю, чи це вперше чи не вперше, коли комітет не погоджує зміну, а в сесійній залі все змінює голосування депутатів…
Але за акцизом забули ще одну проблему. Це особливо стосується великих міст – пайову участь (коли забудовник, беручи в роботу якусь ділянку і зводячи там об’єкт інвестує в інфраструктуру, - авт.). Про це взагалі не згадали, а це один із багатомільйонних пунктів, який забрали у великих міст. Прикро, звичайно. Тому що були великі надії. Ми знаємо, які бідні бюджети нині у міст обласного значення. Навіть такого міста, як Луцьк. У нас левова частина бюджету покривалася коштом пайової участі».
Про ліс
(Як рада реагуватиме на проблеми в лісовій галузі?)
… «У нас проблемами лісу займається екологічна комісія. Туди увійшли депутати, які знають проблематику. Повірте, проблема з лісом досить болюча. Найближчим часом, наступного тижня, буде виїзне засідання екологічної комісії. Ми будемо розглядати на місці ряд питань, що стосуються цього. Повірте, жодних застережень чи зволікань, щоб заслухати звіт керівника волинського управління Держлісагентства не буде».
Про комісію ДФРР
(Щодо розпорядження голови ОДА про зміну складу регіональної комісії ДФРР)
…«Я зараз не є членом цієї комісії з якихось причин. 4-го грудня я був включений до складу цієї комісії з певним переліком членів депутатського корпусу і апарату, вчорашнім числом оприлюднили нове розпорядження, де привели все «до вимог чинного законодавства». Виявляється, що 4 грудня все було – всупереч законодавству. Тому я не можу зараз сказати, за які проекти будуть голосувати члени комісії.
Але раз так сталося, то однозначно, що всю відповідальність за це має взяти на себе Волинська обласна адміністрація і зробити той вибір, який буде дійсно задовольняти всіх волинян».
Про дисципліну
(Як працюватиме керівник облради?)
… «Ми проводимо багато діалогів перед бюджетними слуханнями з керівниками наших закладів. Я особисто виїжджаю в межах області (не дуже афішуючи) в комунальні заклади і був уже не в одному.
Приїжджаю і буду приїжджати без попередження. Нехай дивляться це керівники комунальних закладів та установ. Я переконаний, що у будь-який момент людина має бути на роботі. Якщо не керівник, то заступник».
Про комунальні установи «пережитки»
(Що робити з проблемними комунальними підприємствами та установами?)
… «Ми будемо обговорювати непопулярні рішення. Просто перед ефіром переглядав бюджети комунальних установ, закладів, які у підпорядкуванні облради. Є купа листів з тим, на що вони претендують у 2021 році.
Скажу так, як є: багато є «пережитків минулих років». Коли під якусь людину колись робили якусь комунальну установу, аби забезпечити робочим місцем керівника. А в подальшому так історично склалося, що ці заклади існують дотепер.
Ми будемо прискіпливо розбиратися по кожному. Після детального аналізу ідеї існування деяких підприємств ми зробимо відповідні висновки».
Про гроші
(Які прогнози щодо бюджету?)
… «Ми чудово розуміємо, що має бути оптимізація, оскільки бюджет не гумовий. Та й у 2021-му бюджетний рік у нас знову буде під гаслом: економимо кошти на медицину».
Про Коломойського і партію «За майбутнє»
(Як голова облради ставиться до Ігоря Коломойського?)
... «Партія «За майбутнє» ніяк не пов’язана із Коломойським. Лідером партії є волинянин, лучанин Ігор Палиця, він не раз говорив тут, що з ним товаришує, але партія є самостійна. Слово Ігоря Коломойського на партійних з’їздах не звучало “.
Про бурштин
(Чи «озолотиться» Волинь від видобутку бурштину?)
… «Про золото не чув. Бурштин є. Мідь є. Торф є. «Волиньприродресурс» працює. На жаль, склалося так. Що вдалося провести розроблення всього 1,7 гектара в Маневицькому районі. Були певні перепони для надання нових ділянок. Включилися і народні депутати (зокрема, Ігор Палиця), і керівництво підприємства, і депутати облради – були передані нові ділянки для розроблення. Дійсно, вже відбулося два аукціони з продажу бурштину. Якщо підприємство буде працювати без перепон, то однозначно бюджет буде наповнюватися».
Підготувала Олена ЛІВІЦЬКА
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.