Раніше рф стверджувала, що з 2014 року тимчасово окупований Крим має одну з найкращих систем протиповітряної оборони. Однак події 2022–2024 років викликали сумніви щодо цього твердження. Яка ж насправді ситуація на півострові?
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник.
Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць
«На сьогоднішній день стоїть питання, що ж собою являє протиповітряна оборона Криму в частині прикриття зенітно-ракетними комплексами. Дійсно, на цю хвилину вона є набагато щільніша і краща, ніж прикриття в Москві», — зазначає військовий експерт.
За його словами, у Криму зосереджені практично всі комплекси, починаючи від малого радіусу дії, це, скажімо, такі, як ОСА, до найсучасніших С-300, С-400. І вже є підтверджена інформація, що там розгорнуть їхні дуже рідкісні комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць. Цей комплекс декларує дальність перехоплення цілі до 600 кілометрів зі швидкістю 3000 метрів за секунду — тут йдеться про ціль.
Черник нагадує, що швидкість ракети ATACMS — 1500 метрів за секунду.
«Чому противник діє саме так? Тому що є проблематика Кримського мосту. Ми добре усвідомлюємо, що для того, щоб Кримський міст упав, він має бути атакований кількістю не менше, ніж 60–70 ракет балістичного типу. Це ті самі ATACMS. Чи, скажімо, зараз є новина, що триває розробка наших українських балістичних ракет типу «Гром-2». Насправді тут нічого нового, але ця робота триває», — додає експерт.
росіяни усвідомлюють, що як тільки міст упаде, то в частині логістики Крим задихнеться
Черник каже, що обов’язково в цій компоненті має бути велика кількість безпілотників:
«І загальний залп для того, щоб міст по-справжньому упав, має становити не менш ніж 100–120 одиниць відповідної техніки. росіяни прекрасно усвідомлюють, що як тільки міст упаде, то в частині логістики Крим задихнеться. 90% всього, що перевозиться у Крим, перевозиться з допомогою залізничної нитки».
Петро Черник зауважує, що довозити (вантажі. — Ред.) баржами для ворога стає все складніше і складніше.
«Тим паче, що у нас вже є дуже хороші новини, що навіть баржі ми почали топити. Тому противник зосередив у Криму величезну кількість усього. Разом з тим за останнє півріччя маємо щонайменше 5 випадків підтвердження нищення як радіолокаційних комплексів, які забезпечують ті самі зенітно-ракетні системи С-400, так і нищення самих пускових установок. І поки що немає підтвердженої інформації, що старенькі ATACMS, які стали до строю в 1989 році, були успішно перехоплені системою протиповітряної оборони російської федерації в Криму», — наголосив експерт.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.