Люди, які пішли у військо в перші дні, вигоріли. Я заступив зі свіжими силами, – воїн «Крафт»

Люди, які пішли у військо в перші дні, вигоріли. Я заступив зі свіжими силами, – воїн «Крафт»

Військовослужбовець 148 окремої артилерійської Житомирської бригади Десантно-штурмових військ “Крафт” - зі світу мистецтва. На цивілці він займався усіма видами дизайну, конструював рюкзаки та сумки для власного бренду, малював плакати акрилом, розробляв шрифти, креслив тушшю, займався скульптурою, гончарством, металом, пластиком та деревом. Найбільше любив працювати руками. Як не дивно, багато навичок йому знадобилися і на війні.

Історію воїна розповідає Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Зараз “Крафт” - пілот FPV-дронів реактивної артилерії бригади. Говорить, що пощастило займатися дронами, бо літає, а також паяє антени, налаштовує частоти, постійно щось компонує. Робота з “вбивчими” матеріалами його захоплює.

“Я один з перших в бригаді вчився на пілота FPV-дронів. Цікаво спостерігати, як працює розвідка, ударні дрони, артилерія та зв'язківці - військова система дозволяє миттєво реагувати на загрози й давати бій. Найбільший кайф пілота - вразити ціль.

Перед заходом на удар відео зникає. Пілот обирає траєкторію та намагається тримати дрон якомога рівніше… Найбільший кайф, це коли ти заходиш на удар і чуєш захопливі крики побратимів, які бачать на відео з мавіка момент вибуху та радіють знищеній техніці та піхоті”, - каже аеророзвідник.

А ще в 2013 році 19-річний Герман навчався в Києві на дизайнера та думав, що війна - це “щось неможливе, що світ занадто сучасний для війн”. Він також ходив на Майдан і ставився до тих подій, як до цікавого видовища, з головою був занурений у мистецтво і вів безтурботний спосіб життя. Користь від його прогулянок теж була: завдяки масовості Революція була успішною. Після розстрілів Небесної сотні юнак зрозумів значення того, що сталося.

У перші дні повномасштабного вторгнення росіян він теж був у військкоматі, як всі свідомі українці. Тоді йому сказали “ні”, бо першочергово брали професійних та досвідчених. Він все одно приносив користь: волонтерив і робив обладнання для військових. Доєднався до ЗСУ рік тому.

“Я тоді подумав, що війна триватиме, і через деякий час бійці втомляться та потребуватимуть свіжих сил. Національно свідомі люди, які пішли в перші дні, вигоріли. Я заступив на службу зі свіжими силами та роблю все можливе для відсічі ворогу. Мій план спрацював - у кризовий момент я доєднався до крутої батареї, де роблю свій вклад в майбутнє України.

Звісно, як багато цивільних, я встиг відчути тиск власного сумління за те, що продовжував жити мирним життям. Війна затягнулась на роки, всі від неї втомилися, не вистачає свіжих сил - людей, які несуть в собі національну людею і готові віддаватися на всі сто знищенню ворога. Але кожен може таким стати. Лави мають поповнюватися відповідальними та стійкими людьми, які наближатимуть нашу перемогу. Немає нічого страшного в тому, коли ти доєднаєшся до війська. Найголовніше, щоб ти психологічно підготувався і максимально викладався.

Хтось вважає всіх цивільних ухилянтами, але я на своєму прикладі знаю, що це не так. На все є свої причини, а свіжі сили потрібні завжди. Якщо хтось з читачів належать до таких людей, які не на службі, але йдуть до цього, то я бажаю здоров'я, успіху і завзяття. Доєднатися ніколи не пізно, бо краще пізно, ніж ніколи”, - каже пілот.

“Крафт”, як і всі цивільні, мав страх перед військовою службою. Зізнається, що в ЗСУ все виявилось не таким, як він собі уявляв.

“Я взагалі майже нічого не знав про армію, крім побаченого у фільмах. Приємно здивувався тому, що тут відбувається. У армії набагато більше здорового глузду, ніж я собі уявляв. На мою думку, військо мало бути повне затягів з жорсткою ієрархією та субординацією і безвольними солдатами. Звісно ієрархія присутня, але вона допомагає функціонувати війську, як єдиному організму. Я приємно здивувався, що тут командири піклуються про добробут солдатів, їхній гарний настрій, ефективність та мотивацію, забезпечують комфорт. У нас немає затягів зі строчки чи інших зайвих рухів. Я думав, що треба буде жити в окопах, але навіть не здогадувався, що є час на відпочинок перед роботою.

Хлопці з батареї тепло прийняли та допомогли увійти в курс справи. Я швидко освоївся і зараз почуваюсь на війні, як риба у воді, хоча раніше ніколи б не подумав, що буду військовим. Набір навичок протягом всього життя, мені тут дуже допомог. Служба в армії - це те, що об’єднує весь мій життєвий досвід, і майже всі навички я тут застосував. Я виявився готовим до військового життя, бо займався гірським туризмом, та велоспортом, був витривалим та вмів правильно підбирати спорядження, одяг та взуття”, - говорить воїн.

Зараз його праця - фундамент ефективності підрозділу. Скільки б не було задач, Герман завжди їх виконує. Інколи складається враження, що він може працювати нон-стоп.

Військовий пояснює, де бере сили:

“Ми тут не просто на роботі, ми захищаємо країну, тому я працюю без упину і з ентузіазмом та постійно вдосконалюю процес. Наша справа важлива. Навіть якщо в мене запара і купа роботи, а сили вже закічуються, я запитую себе, чи можу я ще. І відповідаю: якщо треба, то можу. Я бачу результати роботи - знищених ворогів. І сили продовжувати моментально з'являються! У мене є велике бажання зробити вклад в захист нашої країни збереження життя українців, і захист наших домівок. Я готовий робити все, не шкодуючи сил. Мотивація є за замовчуванням.

Моя мета - працювати ефективно, наполегливо, невтомно, мотивувати себе та особовий склад рухатися до нашої мети. Як і будь-який військовослужбовець, я мрію про те, заради чого ми тут зібралися - про перемогу. Хочу, щоб вона нам далася якомога меншою кількістю наших втрат і якомога більшою для ворога.

У війську є відчуття виконаного обов'язку і спокою. Ти працюєш на користь України, захищаєш свій дім і своїх батьків. У наших реаліях це найбільш правильно. Якщо цього не робити, Україна не буде квітнути в майбутньому. Майбутнього може і не бути. Тому я вважаю, що кожен, кому небайдужа Україна, його домівка та добробут близьких, має бути тут разом з нами. 100 відсотків населення служити не може, але у війську люди можуть бути ефективними з будь-якими знаннями та навичками. Якщо чесно, це неймовірне відчуття правильності обраного шляху".


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Новий метод захисту даних і без повторних авторизацій: в Армія+ – оновлення
Наступна новина Усик прийшов на зважування з Ф'юрі з особливим плакатом
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні