10 популярних міфів, які розвіяла сучасна наука

10 популярних міфів, які розвіяла сучасна наука

Десять популярних міфів, що встигли міцно вкоренитися в розумі людей, які тим не менше вщент були розбиті сучасною наукою.

У космосі немає гравітації

Насправді гравітація є скрізь, сила тяжіння однаково впливає на всіх людей. Так, гравітація зменшується з відстанню, але повністю не зникає ніколи. Адже всі космічні об’єкти так чи інакше впливають один на одного своїм гравітаційним полем. Якщо говорити про космонавтів, які перебувають на орбіті, то вони привуть в невагомості лише тому, що постійно знаходяться в стані «падіння» разом зі своїм кораблем. Висловлюючись фігурально, вони дійсно постійно «падають» на Землю, але в горизонтальній площині. До того ж, міжзоряний простір не такий вже й порожній. Космос теж заповнений частинками і атомами, тільки відстань між ними дещо більша, ніж на Землі.

Зростання клітин мозку з віком припиняється

Напевно всі хоча б раз в житті чули фразу «нервові клітини не відновлюються». Іншою стороною цього міфу є твердження, нібито з віком зростання нових клітин мозку зупиняється, тому людині стає важко вчитися чомусь новому. Так, дійсно, найбільш активно людський мозок росте саме в ранньому віці. Але ріст клітин не припиняється і у дорослих. Нейрони мозку цілком успішно ростуть і змінюються до самої смерті. Тому якщо ви вирішите через 30 років кар’єри кинути все і освоїти нову професію, ваш мозок зможе вам в цьому допомогти.

Правило п’яти секунд, або швидко підняте не вважається таким, що не впало

Взагалі, звичайно, незрозуміло чому цей міф настільки міцно укорінився в нашому повсякденному житті, що на його розвінчання знадобилися справжні наукові дослідження. Для тих, хто сумнівається нагадаємо ще раз: немає абсолютно ніякого значення як довго предмет, що впав пролежав на землі: одну секунду або одну годину. Бактерії потрапляють на цей предмет відразу ж при контакті.

Генетично до людини найближче свиня

Люди, які висловлюються на підтримку цього міфу зазвичай наводять як докази той факт, що свинячі органи найчастіше пересаджують людям. Але на щастя, сучасна наука дозволяє дуже просто розставити все на свої місця: досить просто взяти послідовності генома людини та інших ссавців і подивитися на кого вони більше схожі. Ніяких чудес тут не буде: найбільше на людину схожі шимпанзе, далі йдуть горили, інші примати, слідом – гризуни. Свиней там і близько немає. Так, свинячі органи дійсно добре підходять для того, щоб пересаджувати їх людям, особливо якщо свині є генно-модифікованими, з придушенням деяких генів. При цьому органи шимпанзе, природно, підходять ще краще. Але ніхто ж не дасть замучити бідну мавпочку, щоб врятувати людину.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Підозрюваного у жорстокому вбивстві пенсіонерки волинянина взяли під варту
Наступна новина «INTER BETON» став титульним спонсором футзального клубу «Кардинал-Рівне»
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні