2017-ий – найуспішніший реформаційний рік на Волині

2017-ий – найуспішніший реформаційний рік на Волині

Наближається до завершення рік 2017-ий, тож консультанти, які працюють на Волині над впровадженням децентралізаційної реформи вже озвучують свої думки щодо ефективності децентралізації в області в році, що минає.

Так про підсумки децентралізаційної реформи в області у 2017 році консультанти проекту «ПУЛЬС» Асоціації міст України з юридичних питань Валентин Малиновський та бюджетних – Василь Гром говорили у програмі «Події дня» на радіо СіД FM.

Як наголосив в ефірі Валентин Малиновський, «2017-ий – найуспішніший реформаційний рік на Волині». Щоб не бути голослівним він зауважив, що цьогоріч в області створили найбільше ОТГ – 25, а загалом до кінця року їх буде 40, що вивело Волинь за цим показником на третє місце в Україні.

Окрім того в області утворили чотири об’єднаних територіальних громад на базі нинішніх райцентрів Іваничі, Любомль, Любешів, Турійськ та шість райцентрів у минулому стали центрами ОТГ – Головне, Затурці, Колки, Луків, Овадне, Цумань.

Також протягом року на Волині утворили одну з найбільших Любешівську  ОТГ, де понад 25 тисяч населення, Любомльську – з понад 15 тисячами населення, та три – де проживає більше 10 тисяч людей –

Колківську, Цуманську, Іваничівську.

Цьогоріч активно пішов процес приєднання територій сільрад до раніше створених об’єднаних територіальних громад. Волинь за цим показником лідирує в Україні. Цікаво, що в області також з’явилися дві ОТГ сформовані з тер громад сусідних районі – Оваднівська та Городищенська.

Тож нині площа ОТГ становить майже 46% від площі Волинської області.

Консультант з бюджетних питань Василь Гром, серед іншого, дав оцінку нещодавно ухваленому Держбюджету-2018, який, на його думку, для ОТГ досить прийнятний. Він також вкотре наголосив, що об’єднання в ОТГ значно покращує фінансове становище об’єднаних територій, зокрема, їхні бюджети стають значно більшими, ніж раніше. Окрім того вони мають прямі міжбюджетні відносини з Києвом і не чекають милості із району та області.

До речі, в держбюджеті України закладено 12,9 мільярда гривень державної підтримки ОТГ, а це дві тисячі нових інфраструктурних об’єктів.

Втім, попри це, заслужений економіст України зауважив, що «загалом державний бюджет має серйозні ризики, які в ході його виконання створюватимуть труднощі». Зокрема, Гром звернув увагу, що йдеться про високий рівень інфляції, курсову політику, боргові зобов’язання, зовнішньо-торговельний баланс та інше.

Тамара ЗУБЕНКО, консультант з комунікацій АМУ, Волинське РВ Асоціації міст України


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Вченим вдалося виростити рослину, що світиться в темряві: захопливе відео
Наступна новина Малярка із Вроцлава презентувала у Луцьку картини та світлини
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні