21 операція, 2 титанові пластини. Як на Волині відновлюють бійців та бійчинь

21 операція, 2 титанові пластини. Як на Волині відновлюють бійців та бійчинь

В одному з медзакладів Волинської області за час повномасштабної війни пролікували понад 5 тисяч військовослужбовців.

Як розповіла Суспільному завідувачка неврології Наталія Луцик, чимало бійців – з інших регіонів України і не мають поруч близьких. Тому особливу увагу їм приділяють лікарі та санітари.

Їхніми близькими стає наш персонал. Для прикладу, наша санітарка одному військовому, який дуже просив домашнього молока, приносила йому його, – говорить Наталія Луцик.

Як реабілітовують бійців і бійчинь

Десантник-штурмовик Олександр – боєць 77 аеромобільної бригади з Черкащини, нині реабілітується на Волині.

Чотири місяці нуля і при виконанні бойового завдання отримав поранення. За лікування не оплачую, усе держава. Спасли ногу: 21 операція, 2 титанові пластини. Теж було лячно, але ж.. ми мужики, – каже військовослужбовець.

Волинянин Сергій проходить реабілітацію після лікування. Під час виконання бойового завдання воїн отримав поранення голови, руки й ноги.

Я сам газоелектрозварювальник, працював у Луцьку. І коли це все зав'язалося – усе кинув і пішов, бо хто, як не я, – говорить військовослужбовець Сергій.

Військовослужбовиця Оксана – з Волині, на службі з 2020 року. Зізнається: це була її дитяча мрія. За свій войовничий характер отримала позивний «Чорна мамба» – це небезпечна змія. Служила зенітницею, далі бойовим медиком. Жінка має трьох дітей і двох онуків.

Був обстріл, хлопці кричать «бігом у бліндаж», а я з мамою говорила. Вони до мене кричать: кинь телефона, я кажу: «Мам, передзвоню». А вона каже: «Ти ніколи не маєш часу зі мною поговорити». Мама є мама, – пригадує захисниця.

З бійцями працюють мультидисциплінарні команди

За словами фізичної терапевтки Оксани Хрін, у реабілітації та лікування результат у багато чому залежить від бажання самого пацієнта: «У нас було багато пацієнтів. І ті, які бажають, слідують рекомендаціям, виходять з гарними результатами».

З військовослужбовцями працюють мультидисциплінарні команди, каже заступник директора медзакладу Олександр Озінович.

До складу входять: лікарі, терапевти, логопеди, психологи та соцпрацівники. Також до мультидисциплінарних команд включили ортезистів, протезистів для підготовки для виготовлення протезів , – каже Олександр Озінович.

Як додав заступник директора медзакладу, у жовтні цього року провели реорганізацію реабілітаційного відділення. Його перенесли на перший поверх для зручності відвідувачів.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина «Ми, РЕБівці, працюємо, як антивірус проти них», – захисник про боротьбу з ворожими дронами
Наступна новина Як пораненим військовим оформити інвалідність за новими правилами
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні