«Алкоголь не лікує, маски не захищають, банани можна їсти». Уся правда про коронавірус в Україні

«Алкоголь не лікує, маски не захищають, банани можна їсти». Уся правда про коронавірус в Україні
Фото ілюстративне

Ресурс «По той бік новин» зібрав відповіді на найбільш поширені питання про коронавірус та спростував популярні міфи. Відтак, розмежували фейки від правдивої інформації.

Висновки вони опублікували на сторінці проєкту у фейсбуці

  • Так, в Україні є підтверджений випадок коронавірусу.
  • Ні, у світі немає розробленої вакцини від коронавірусу.
  • Ні, алкоголь не лікує від коронавірусу і не укріплює імунітет.
  • Ні, маски не допомагають захиститися від коронавірусу.
  • Ні, цибуля, часник, кмін чи тмін не допомагають і не лікують коронавірус. Загалом усі народні методи лікування у випадку з коронавірусом - це лише байки для заспокоєння нервів (в кращому разі).
  • Ні, у світі немає зареєстрованих випадків передачі коронавірусу через банани та інші фрукти. Вірус передається від людини до людини.

Станом на 5 березня 2020 року у світі зареєстровано 95 169 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 (коронавірус з Вуханю), з них 3 284 – летальні. Одужало вже 53 276 осіб.

3 березня в Україні виявили перший випадок зараження коронавірусом (офіційно – COVID-2019). А це спричинило нову хвилю фейків та сумнівних чуток. 

Захворів чоловік з Чернівецької області. Він з дружиною щойно повернулися з подорожі в Італії. Жінка спочатку перебувала під самоізоляцією вдома. Але після протестів мешканців будинку, її забрали в лікарню. Хоч медичних підстав для цього і не було. Чоловік госпіталізований. Станом на зараз йому стало краще: температури та ознак пневмонії немає, скарги на сухий кашель. Зразки аналізів подружжя відправили до вірусологічної лабораторії Центру громадського здоров’я для тестування на наявність covid-19.

Фейки

Брехнею виявилася інформація, що в Чернівецькій області через підозри на зараження Covid-19 ізольовано вже 35 осіб. Крім чоловіка, який повернувся з Італії, ізольовано тільки його дружину (та й то після пікетів під будинком, в якому мешкає подружжя). Під медичним спостереженням четверо прикордонників, які контактували з подружжям. 

Неправдиві також чутки, що чоловік заразився коронавірусом у Рівному. В Чернівецькій ОДА спростували фейк про те, що його дружина теж захворіла на коронавірус.

Чи готова Україна до коронавірусу?

В Україні є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медпрацівників. По всій країні у визначених медзакладах почалися навчання на випадок фіксації коронавірусу. До України їдуть дві місії ВООЗ: з питань лабораторної діагностики та з питань готовності України до коронавірусу (ця місія розпочнеться сьогодні). Також йдеться про для проведення спільних тренінгів для лікарів інфекційної ланки. 

Окрім того, Україна закупила тест-систему для виявлення нового коронавірусу. Вона розрахована на обстеження 960 осіб.

Як лікують пацієнтів?

Наразі немає ліків від коронавірусу. Пацієнтам лікують симптоми.

Симптоми коронавірусу:

кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання. Сухий кашель, чхання, біль “у грудях”. Проте діагноз може встановити тільки лікар після проведення відповідної діагностики та тестування. 

Що робити?

  • Мити руки з милом
  • Припинити паніку і “спалення відьом”
  • Користуватися антисептиками, коли немає можливості помити руки
  • Припинити вестися на гачок всіляких фармвиробників, які розповідають про ефективність саме їхнього препарату у лікуванні коронавірусу.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На території Луцька просять ліквідувати небезпечну рослину – борщівник Сосновського
Наступна новина «Укрзалізниця» запустить 22 додаткові поїзди до 8 березня
Останні новини
Схожі новини