Авіатехніки 114 бригади заявили про масове переведення їх у піхоту. У Генштабі відповіли

Авіатехніки 114 бригади заявили про масове переведення їх у піхоту. У Генштабі відповіли

Авіаційно-технічний персонал 114-ї бригади тактичної авіації, що базується на Івано-Франківщині, виступив із заявою щодо переведення фахівців підрозділу до Сухопутних військ ЗСУ, закликавши до розголосу цієї ситуації. У відповідь Генштаб повідомив, що Повітряні сили, навпаки, збільшують штат технічного та льотного персоналу, а переведення окремих військовослужбовців до піхотних підрозділів є вимушеним заходом через складну обстановку на фронті.

Про це пише Суспільне

"Ми намагаємося зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це неможливо"

Відеозвернення про переведення понад 200 військових у піхоту оприлюднила у соцмережах Facebook та Instagram дружина військовослужбовця 114 бригади тактичної авіації Світлана Шмадюк.

"Ми, авіаційно-технічний персонал Повітряних сил ЗСУ, вже понад 10 років виконуємо свою місію на винищувачах МіГ-29. З 2014 року ми готуємо та обслуговуємо літаки, забезпечуючи бойові вильоти в найскладніших умовах. Ми мали честь працювати поруч з такими легендарними льотчиками, як "Джус", "Karaya", "Смерека" та іншими. І кожен з нас свято вірить у свою місію та вірність Батьківщині. До нашої частини надійшла телеграма про переведення майже всіх техніків у піхоту, що означає, що ми залишимося без технічного персоналу, який обслуговує наші літаки. Раніше вже забрали 250 людей, зараз планують перевести ще 218. Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати", — йдеться у відео.

"Гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби у піхотні підрозділи переводити не планувалося"

Вдень 14 січня на Telegram-каналі Генерального штабу ЗСУ повідомили, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил не планували й не планують переводити в піхотні підрозділи.

"Натомість Повітряні сили ЗСУ навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу. Разом з тим, окремі категорії особового складу ПС, як і інші види й роди ЗСУ, після попередньої підготовки в навчальних центрах посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо", — йдеться у дописі.

У Генштабі також зазначили, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заборонив переміщення в інші підрозділи тих фахівців, які мають високотехнологічні спеціальності, та тих, які пройшли підготовку на іноземному озброєнні за кордоном.

"Ситуація на фронті непроста, на багатьох ділянках бракує піхотинців. Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони", — написали у Генштабі.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат відмовився від коментаря Суспільному.

"Якщо ми закінчимося, то де вони візьмуть людей?"

Дмитро Донцов — офіцер, старший технік 114 бригади тактичної авіації родом із Куп'янського району. Він закінчив Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба. З 2014 року служить у 114 бригаді.

"Була усна команда від командира про те, що ми потрапили у список на переведення людей в інший підрозділ, частину. Нам просто озвучили цифри — 214 або 215, точно не можу сказати. Інформацію нам до кінця не доводять. Але це тільки з нашої бригади стільки людей мають перевести", — розповів у коментарі Суспільному Донцов.

За його словами, раніше зі 114 бригади тактичної авіації в Сухопутні війська перевели 250 військовослужбовців.

"Більшість тих людей, яких забрали, — вже "200" і "300". Минулого разу більшість мала різні посади, а зараз націлено на авіатехніків та авіамеханіків. У нас, в ескадрильї, приблизно 80 людей. З них 10 — льотчики. З нашої ескадрильї хочуть забрати приблизно 50 людей. Тобто тих, хто безпосередньо обслуговує літаки", — сказав Дмитро Донцов.

За його словами, навчання авіаційно-технічного персоналу складає щонайменше п'ять років.

"Ми працюємо з літаками МіГ-29. Готуємо їх до бойових вильотів, обслуговуємо, ремонтуємо. Робимо все, щоб техніка була справною та готовою до бою. Від початку повномасштабної війни я неодноразово брав участь у боях, обслуговував літаки на оперативних аеродромах та "точках підскоку". Обслуговував тренувальні польоти. Якщо ми закінчимося, то де вони візьмуть людей? Їх треба навчити. Спеціаліст вчиться п'ять років мінімум. І то це — без бойового стажу. Це — "голий" спеціаліст", — розповів Дмитро Донцов.

За його інформацією, подібні повідомлення про переведення в Сухопутні війська надходили до особового складу ще щонайменше п'яти бригад тактичної авіації.

"Я вважаю, що це — знищення Повітряних сил в цілому. Це буде крах, якщо керівництво не в змозі це питання якось розв'язати. Я вважаю, що від мене, як від бійця у піхоті, був би толк. Але я не маю практики. Маю понад 12 років бойового досвіду обслуговування літака і вдень, і вночі. А в піхоті, думаю, три дні максимум протягну. Тим паче, якщо я, як офіцер, буду командиром, то просто боюся, що не знатиму, що з людьми робити", — пояснює Дмитро Донцов.

У пресслужбі 114 бригади тактичної авіації коментувати ситуацію Суспільному відмовилися.

"Це — дуже унікальні посади, які завтра просто замінити неможливо"

У коментарі Суспільному начальник групи цивільно-військового співробітництва штабу 114 бригади тактичної авіації Руслан Колішенко підтвердив, що бригада отримала розпорядження про виділення певної кількості людей на проходження служби в Сухопутних військах.

"Кількості не можу сказати, але вона достатня для того, щоб викликати обурення в особовому складі. У деяких людей, які служать, і безпосередньо у нашого авіаційно-технічного персоналу, складається враження, що це — певна диверсія, коли переводять людей, які десять років вчилися на цю професію, в яких вкладено багато фінансових та інтелектуальних ресурсів. Це — дуже унікальні посади, які завтра просто замінити неможливо. Це — цілий літак, який виконує бойові завдання, знищує росіян і зокрема є складовою системи протиповітряної оборони", — пояснив Руслан Колішенко.

За його словами, наказ про переведення людей в Сухопутні війська в бригаді отримали не вперше.

"Це — не другий і не перший наказ. У бригаді два дні не спали, бо вирішували, хто саме має потрапити в ці списки. Не можу сказати, коли отримали останнє розпорядження, але це було нещодавно. Немає конкретного терміну, коли ці люди повинні поїхати. Але коли збирається інформація, то вона переноситься у певний наказ, згідно з яким військовослужбовці поїдуть", — розповів Руслан Колішенко.

"Наші люди не відмовляються виконувати завдання на лінії бойового зіткнення"

За словами Руслана Колішенка, у Повітряних силах існує Зведена стрілецька бригада, яка вже рік виконує бойові завдання на передовій у складі інших підрозділів.

"У цій бригаді є люди винятково з Повітряних сил. Також є авіатехніки та інші спеціалісти. Але там люди перебувають у відрядженні. Я наголошую: наші люди не відмовляються виконувати завдання на лінії бойового зіткнення. Але це — інше, сьогодні йдеться про переведення в Сухопутні війська. Це вже, скажімо, занадто, коли в нас забирають останніх людей, які тут, на місці, забезпечують польоти авіаційної техніки та ефективно виконують свої завдання згідно з їхньою компетенцією", — каже Колішенко.

Він також додав, що цих людей, яких мають перевести зі 114 бригади в Сухопутні війська, недостатньо для формування окремої бригади.

"Але їх розподілять по певних військових частинах, в яких є потреба в особовому складі. Питання: чи будуть вони ефективні там. Ми не знаємо, про які напрямки фронту йдеться, оскільки це лише інформація про те, що людей повинні забрати для доукомплектовування певних військових частин. Можливо, для них проведуть якесь бойове злагодження. Але як буде, ми також не знаємо", — сказав Руслан Колішенко.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Підтвердили загибель ще одного Героя з Волині
Наступна новина Коли у Резерв+ будуть доступні е-направлення на ВЛК
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні