Чи потребує сільськогосподарський бізнес Волині польського партнера

Чи потребує сільськогосподарський бізнес Волині польського партнера

2017 року на Волині реалізували проект «Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області».

В проекті взяли участь 74 осіб з Луцького, Іваничівського, Рожищанського, Горохівського, Маневицького, Любомильського, Володимир-Волинського, Ратнівського. Було організовано тренінги, агрофорум, ознайомлювальні поїздки з метою відвідин успішних українських та польських підприємств, перейняття досвіду та встановлення партнерських взаємин.

Виконавці проекту зазначають, що головним досягненням стало створення «мережі» підприємців-партнерів, які готові об'єднуватися задля розширення свого бізнесу, та підписання меморандумів про партнерство з низкою ОТГ.

на підприємство ZAK (Ратошин, гміна Ходель, Люблінське воєводство). Фірма ZAK Sp. z. o. o. (діє з 2003 року) спеціалізується на заморозці та оходжені м'яких ягід (малина, полуниця, порічка, вишня) та овочів (цибуля, ревінь, капуста цвітна, броколі, цукіні).

Ця поїздка була організована з ініціативи учасників проекту та осіб, які долучилися вже в період його реалізації, з метою продовжувати співпрацю з представниками польського бізнесу.

У візиті взяли участь представники Вишнівської ОТГ (Антонюк Іван, Охтієнко Юрій), ГО «Ягідник» (Войтович Віталій), підприємець Гуліта Наталія, представники фермерського господарства з Ратно Палеводюк Василь та Панасюк Богдан.

Панасюк Богдан зазначив, що волинські фермери потребують співпраці з підприємствами Польщі. «Багато хто думає, що метою нашого приїзду є потреба в інвестиціях з польської сторони, але це не так. Ми приїхали не з простягнутою рукою, а з конкретними діловими пропозиціями. Нам потрібно формувати ринок збуту для продукції і на сьогодні важливо його формувати у співпраці з європейськими партнерами. Існує проблема нестабільності українського ринку та спекуляціями на ціні, до яких вдаються українські закупівельники. У Польщі цього немає».

Під час зустрічі на піприємстві ZAK Sp. z. o. о. Пьотр Міхал Мазурек провів ознайомлення з умовами та потужностями виробництва. До перемовин доєдналися члени правління фірми, які зазначили, що зацікавлені у розвитку українського сільського господарства (у контексті Волині зокрема) і в напрямку передання власного досвіду і порад щодо ведення господарства, і в напрямку співпраці.

Реалізатори проекту та організатори поїздки ВОГО «Фонд місцевого розвитку» планують продовжувати подібні заходи навіть поза проектом, адже на сьогодні на Волині є в цьому потреба.

Довідка:

Проект  “Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області” був реалізований за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку в рамках фінансування Міністерства закордонних справ РП  (“Польська допомога”). Метою проекту було надати підтримку ініціативам фермерів та представників спеціальної категорії такої як учасники АТО та переселенці, які хотіли би започаткувати власний бізнес.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку згорів автомобіль. ВІДЕО
Наступна новина Курс валют на 14 лютого: долар летить вниз, євро додає в ціні
Останні новини
Схожі новини