Чи справляються луцькі патрульні зі своєю роботою?

Чи справляються луцькі патрульні зі своєю роботою?

Чи виправдали вони сподівання і як змінилися із того часу, коли вперше сіли за кермо новеньких «Пріусів», ІА «Конкурент» запитав в експертів.

2 липня минуло рівно два роки з часу запуску реформи МВС – створення Національної поліції. А з того часу, коли на вулиці Луцька виїхали патрульні, минуло вже півтора року. Начебто небагато, але вже можна дати певну оцінку їхній роботі. Чемні й усміхнені, не заплямовані «хабарними» історіями, молоді й амбітні і, головне, так би мовити хлопці з вулиці. На них українці покладали багато надій і вірили в них, як у панацею для всієї міліцейської структури.

ОЛЕКСАНДР НІКОЛАЙЧУК, АКТИВІСТ «САМООБОРОНИ ВОЛИНІ»:

«Патрульна поліція – це єдиний орган, який можна вважати реформованим, адже він створювався з нуля. У патрульну поліцію пішли працювати переважно ті люди, які ніколи не працювали в системі МВС чи в інших правоохоронних органах, люди, які відчували, що вони там потрібні, які своїми діями хотіли змінити нашу країну. Система, яка створювалася деситяліттями (кругова порука, кумівство, право телефонного дзвінка), ламається не одразу. Є певна тенденція, коли люди хочуть змін, але не хочуть, щоби зміни стосувалися конкретно кожного. Кожен громадянин готовий порушувати законодавство і шукати знайомих і зв'язки виходу із ситуації, аби не нести відповідальність за неправомірні дії. У своїй діяльності ми з патрульної поліцією часто перетинаємося, і я маю змогу бачити зсередини, що хабарництва в них немає. Для них всі люди рівні. Мені особисто хотілося, щоби більш суворо притягали до відповідальності тих порушників, які намагаються вручити хабар. Ще мені не дуже подобається те, що є частина поліцейських, які вже позвільнялися, мовляв, дуже тяжко змінювати систему, бо законодавство є недолугим в деяких місцях і порушники мають змогу уникати відповідальності. До прикладу, коли справа потрапляє до суду, там залучають якісних адвокатів. Такі прогалини в законодавстві треба змінювати. І щоб покарання були більш суворими і демонстративно показовими. У депутатському корпусі такого бажання я не спостерігаю. А загалом у мене особливих претензій до патрульних немає. Можливо, людям би хотілося, щоби патрульних було більше. Так, їх бракує. Коли патрульна поліція тільки з'явилася, в Луцьку, то одночасно працювали 15-18 екіпажів, а потім їх почали залучати на траси загальнодержавного рівня, до інших обов'язків. І зараз в Луцьку патрулює в середньому 5-7 екіпажів. Хоча знову оголосили конкурсний набір, то, думаю, все буде добре. Щодо безпеки, то я й раніше не відчував особливої небезпеки в Луцьку. Безпека залежить не від кількості чи наявності патрульних, а від ставлення кожної людини до проблеми. Дуже часто стикаються з тим, що відбувається якесь правопорушення і повз нього проходять лучани, але не реагують. Якби цю загальну громадянську байдужість розбурхати, аби відчували, що безпечніше буде тоді, коли кожен з нас буде долучатися до гарантування безпеки, то все буде краще».
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Світанок на Случу від луцького фотографа
Наступна новина На території «Бандерштату» ладнають дорогу
Останні новини
Схожі новини