Березовий сік часто ще називають живою водою. Лікарі підкреслюють, що цей напій може допомогти вашому організму подолати чимало хвороб. Адже він зовсім не викликає алергії, а тому є корисним абсолютно для всіх людей.
Яка користь від березового соку для здоров’я
- Цей напій чудово очищає організм людини від всіляких токсинів і шкідливих речовин. Якщо регулярне пити березовий сік, це допомагає очистити нирки і печінку. А його властивість дробити камені, очищати від піску та солей буде корисна для людей із подагрою, артритом, артрозом та іншими хворобами суглобів.
- Рекомендують лікарі пити березовий сік і при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Часто до лікувального меню при гастритах і виразках шлунку включають березовий сік.
- Особливу користь приносить березовий сік і як сечогінний засіб. При його вживанні людина може повністю позбутися набряків. Також напій буде ефективним при схудненні. Адже прийом березового соку підготує організм до дієти, позбавивши зайвої рідини і кількох кілограмів!
- При вживанні березового соку на початкових етапах грипу чи інших простудних захворювань, хвороба мине значно легше і людина швидше одужає. Також напій чудово допомагає від зневоднення організму.
- Допоможуть сечогінні властивості березового соку і гіпертонікам при високому тиску, виводячи з організму зайву воду. Це зменшить проблему запаморочення, набряків, головного болю.
- Радять лікарі березовий сік і людям із варикозом. Адже очисна і протизапальна дія цього напою позитивно впливає на судинну систему.
Однак, при сечокам’яній хворобі березовий сік можна вживати після консультації з лікарем. Адже «серйозні» камені можуть стати серйозною проблемою, бо березовий сік може спровокувати їхній рух. Окрім того, у дуже невеликої кількості людей може виникнути алергія. Щоправда, не на сам сік, а на березовий пилок.
Читайте також: «А тепер площі після бурштину будемо засаджувати ми». Депутати жартують і садять сосни. РЕПОРТАЖ
Як закрити березовий сік: найкращі рецепти
Свіжозібраний березовий сік – дуже смачний і корисний напій, чудово втамовує спрагу і тонізує. Однак він швидко закисає, тому для тривалого зберігання березовий сік варто законсервувати.
1. Березовий сік без кип’ятіння
Заготовлений без кип’ятіння березовий сік зберігає максимум корисних властивостей. Зберігати його слід в прохолодному місці і вжити протягом півроку.
Інгредієнти: 3 л березового соку, 4-6 ст.л. цукру, 10-12 шт. родзинок, шматочок сушеної лимонної цедри.
Приготування: сік процідіть через марлю в чисту посудину, додайте цукор, родзинки і цедру. Добре перемішайте, прикрийте марлею і залиште на добу при кімнатній температурі. Потім розлийте сік по стерилізованих банках або пляшках і помістіть на зберігання в льох або холодильник.
2. Березовий сік з родзинками
Ізюм допоможе соку забродити і додасть тонкий фруктовий присмак.
Інгредієнти: 2 л березового соку, 4 ч. л. цукру, 50 г родзинок.
Приготування: сік розлийте в чисті півлітрові пляшки, в кожну додайте по 1 ч. л. цукру і трохи родзинок. Закупорте і залиште в теплому місці на кілька днів. Потім помістіть пляшки з соком в прохолодне темне місце на зберігання.
3. Березовий сік з лимоном
Освіжаючий напій з приємною кислинкою прекрасно втамовує спрагу.
Інгредієнти: 3 л березового соку, 200 г цукру, половина лимона, 0,5 ч. л. лимонної кислоти.
Приготування: сік процідіть в каструлю. Додайте цукор, кислоту і порізаний на скибочки разом із шкіркою лимон. Помішуючи, доведіть до кипіння. Гарячий сік розлийте по банках і закатайте.
4. Березовий сік із медом
Щоб підсолодити напій, замість цукру можна використовувати мед. До того ж це набагато корисніше.
Інгредієнти: 10 л березового соку, 2 ст.л. меду, 30 шт. родзинок.
Приготування: сік процідіть в каструлю і доведіть до кипіння, додайте мед, розмішайте і зніміть каструлю з вогню. У чисті простерилізовані банки покладіть трохи промитих родзинок, залийте гарячим соком і закатайте.
5. Березовий сік з сухофруктами
Заготовлений із сухофруктами березовий сік – це смачний і корисний напій.
Інгредієнти: 5 л березового соку, 100 г сухофруктів (сушені яблука і груші, курага, чорнослив).
Приготування: в емальовану каструлю налийте проціджений сік, додайте сухофрукти і закип’ятіть. Розлийте гарячий сік по банках і закатайте.
Читайте також: Ліс на гроші – не завжди погано. Любомль. ЗА ПОРОГОМ ЛІСГОСПУ
Де купити березовий сік на Волині
Придбати його, як інформує пресслужба ВОУЛМГ, можна у лісогосподарських підприємствах Волині.
- ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» (0969912677)
- ДП Горохівське ЛМГ» (0986478642)
- ДП «Камінь-Каширське ЛГ» (0673323678)
- ДП «Ківерцівське ЛГ» (0979444162)
- ДП «Колківське ЛГ» (0986491990)
- ДП «Любомльське ЛГ» (0965895498)
- ДП «Маневицьке ЛГ» (0679197270)
- ДП «Прибузьке ЛГ» (0971796674)
- ДП «Ратнівське ЛМГ» (0673329145)
- ДП «Старовижівське ЛГ» (0673615174)
- ДП «Цуманське ЛГ» (0974407685)
- ДП «Шацьке УДЛГ» (0971451847)
- ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» (0672910137)
- ДП «Волинський ЛСНЦ» (0977426654; 0667322922)
Читайте також: «За три роки ми навчилися заробляти більше, як за попередні». Стара Вижівка. ЗА ПОРОГОМ ЛІСГОСПУ
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.