Чим європейська освіта відрізняється від української

Чим європейська освіта відрізняється від української

1 вересня – особливе свято в усьому світі. Звісно, в кожній країні є свої традиції та специфіка навчання, яка відрізняється від інших та гуртує дітей в одну велику націю. Чим більше Україна проводить реформ, тим більше наближається до Європи. Це стосується й освіти, – пише Канал24.

У кожної країни є своя специфіка виховання та навчання, що складається упродовж сотні років та зазнає реформування. Загалом, система освіти та методика викладання у пострадянських країнах суттєво відрізняються від європейських. Україна, яка прагне наблизитися до ЄС, дедалі частіше впроваджує іноземний досвід. Що ж спільного та відмінного в європейській та вітчизняній освіті?

Матеріально-технічна база

Європейці велику увагу приділяють комфорту учнів. Чиновники щороку вкладають тисячі євро для того, щоб вдосконалити обладнання, модернізувати класи, устаткувати їх настільки, щоб кожен зміг безперешкодно отримувати знання та із задоволенням проводити час у школі. За словами французьких викладачів, це безпосередньо впливає на успішність учнів.

Першим правилом чиновників у Фінляндії є рівномірне фінансування всіх шкіл, незалежно від населеного пункту. Таким чином, діти в селах та мегаполісах здобувають якісну освіту та не мають у подальшому якихось нарікань. Також всі підручники та канцелярські предмети є безкоштовними.

В Україні ж більшість речей повинні оплачувати батьки, оскільки фінансування навчальних закладів часто не вистачає навіть на закупівлю нових підручників, не говорячи вже про ремонти та нові меблі. Окрім цього, діти часто вивчають предмети за старими, ще радянськими книгами, які, за документами, вже давно перебувають на звалищі.

Ще однією перепоною для українських батьків є вартість канцтоварів та освітніх послуг. Якщо в Європі сім’я безперешкодно збирає дитину перед 1 вересня до школи, то вітчизняні родини повинні декілька місяців відкладати гроші на купівлю всього необхідного. За підрахунками журналістів 24 Каналу, вартість звичайного рюкзака з комплектом канцтоварів та формою цьогоріч сягала 4 тисяч гривень. Саме таку суму отримують більшість українців за місяць.
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Увага: на Волині родичі шукають зниклого безвісти хлопця
Наступна новина ТОП-5 порад луцького психолога, як звикнути до школи
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні