Чому не слід лікувати нежить самостійно

Чому не слід лікувати нежить самостійно

В осінньо-зимовий період нежить стає для багатьох прикрою проблемою

Різкі зміни погоди і підвищена вологість призводять до розвитку простудних захворювань. Як повернути свободу дихання і звільнитися від настирливого нежитю, розповіли найкращі лікарі-отоларингологи Україні, – пише Погляд.

Причини нежитю можна розділити на кілька груп. Він може бути симптомом соматичних захворювань і алергічних реакцій організму. Існують і хірургічні причини, такі як поліпи, аденоїди, викривлення або деформація носової перегородки. Патологічні зміни такого характеру вимагають оперативного лікування в стаціонарі. Ще однією розповсюдженою причиною хронічного нежитю є самолікування. Багато хто вважає нежить несерйозною проблемою і замість відвідування лікаря йдуть в аптеку і просять «що-небудь від носа». Неправильне застосування лікарських засобів призводить до погіршення стану. Безконтрольне і тривале використання судинозвужувальних крапель призводить до дисфункції слизової оболонки носа, в результаті розвивається медикаментозний риніт.

Щоб обрати тактику лікування нежитю, потрібно спочатку визначити його причину. Якщо він викликаний інфекційними або запальними захворюваннями, потрібно лікувати їх. Якщо нежить має алергічний характер, показане протиалергічне лікування. Якщо нежить викликаний хірургічними причинами, медикаментозні кошти не будуть ефективні, у цьому випадку необхідне оперативне втручання. Нежить, викликаний ГРВІ або грипом, може пройти за кілька днів. Для його лікування досить застосування сольових розчинів. У цьому випадку нежить зазвичай проходить за рахунок боротьби імунної системи.

Самолікування: впевнені?

Самостійно без консультації лікаря можна застосовувати тільки ізотонічні сольові розчини. Вони не завдадуть шкоди слизовій оболонці. Якщо під час гострого захворювання самостійно застосовувати інші ліки, це може тільки погіршити стан, через що гострий нежить переросте в хронічний. Безконтрольне застосування препаратів може знизити імунітет. Якщо захворювання носить вірусний характер, не потрібно самому починати пити антибіотики, вони принесуть не користь, а тільки шкоду. Із вірусами організм бореться сам, йому потрібно тільки допомогти.

Неправильне лікування при тривалому нежитю може призвести до розвитку ускладнень: синуситу, медикаментозного риніту. Народні методи також небезпечні. Наприклад, цибуля і часник — це подразники, їхнє використання при запаленні слизової оболонки носа гірше, ніж повна бездіяльність.

Якщо нежить не проходить через 2-3 дня, сольові розчини не допомагають, слід звернутися до лікаря. Також консультація фахівця потрібна, якщо виділення змінюють свій колір і консистенцію. Хронічний нежить завжди є результатом інших соматичних захворювань, тому для його лікування потрібно звернутися до отоларинголога, щоб він визначив причину і призначив відповідне лікування.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучанина обурює захаращеність однієї із центральних вулиць міста
Наступна новина Любителям роликів дарують смартфон
Останні новини
Схожі новини