День піару в Україні: а ви знали про це свято?

День піару в Україні: а ви знали про це свято?

На сьогодні реклама потрібна всім, яким би хорошим не був товар, сам по собі він не продасться, якою б надійною не була фірма, без реклами про неї ніхто не дізнається. 

Підтримати імідж, зробити собі ім’я, відрізнятись від конкурентів – ось такі завдання стоять перед PR-спеціалістами. Усі думають, що ця професія виникла нещодавно, проте її корені сягають у далеке минуле.

Першим «піарщиком» за всю історію можна вважати Папу Римського Урбана Другого, який ще в ХІ столітті закликав народ здійснити Хрестовий похід. Сучасний PR з’явився завдяки журналісту Айві Ледбеттер Лі, він і написав перший прес-реліз у 1906 році.

В Україні це свято почали відзначати ще з 2004 року. Відтоді щорічно 28 липня ми святкуємо День PR-спеціаліста.

У честь свята, ми пропонуємо вам декілька найцікавіших фактів про цю професію, яких ви точно не знали:

1.Найдревніша реклама

У одному з давньогрецьких міст Мемфіс було зафіксовано сліди першої реклами, яка була висічена на одній з будівель. У ній йшлось: «Тут живу я, Мінос з острова Кіпр, з ласки богів наділений здатністю тлумачити сни за вельми помірну плату».

2.Місто без реклами

На сьогодні важко уявити життя без реклами у великому місті – величезні бігборди, рекламні щити, відеоролики на фасадах будівель, реклама в транспорті – все це завжди навколо нас. А в одному з міст Бразилії Сан-Паулу немає зовнішньої реклами взагалі. Неймовірне явище на сьогодні. Уряд міста з 2007 року прийняв такий закон для захисту міста від забруднення.

3. Найдорожча реклама

У 33 мільйони доларів обійшлась найдорожча реклама всесвітньо відомому бренду Chanel. До слова, за 3 мільйони у цьому ролику знялась популярна голівудська актриса Ніколь Кідман.

4. Реклама медичних препаратів

Як би це абсурдно не звучало, але фармацевтичні компанії витрачають у два рази більше на рекламування ліків, ніж на їхню розробку. Для прикладу, 24-25 % доходу йде на PR, а лише 13 – на дослідження.

5. «Хитра» реклама

Щоб налаштувати покупців на гарний настрій підсвідомо, при рекламі годинників стрілки наставляють на 10.10 або ж 8.20. Здається, така несуттєва дрібниця ніяк не впливає на людей, проте з таким розташуванням стрілок складається враження, ніби механізм вам посміхається. До того ж, таке положення стрілок не закриває бренду товару та створює хороший настрій у покупців.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина ТОП-6 порад, як залишатись продуктивним у другій половині дня
Наступна новина Крим знеструмлено через аварію на Кубані
Останні новини
Схожі новини