«Дерадянізація» в гуртожитку

«Дерадянізація» в гуртожитку

Спудеї можуть святкувати свій тріумф. Віднині можна заходити, виходити, цілодобово проводити час поза межами гуртожитку, з’являтись і зникати в будь-який час . Але питання в тому, чи зможе ваш ВУЗ допустити ось таке європейське «свавілля».

Міністерство науки і освіти України надіслало листи керівництвам українських ВНЗ. В цих листах воно «рекомендувало» вишам змінити порядки у студентських гуртожитках з «радянських» на цивілізовані європейські.

Передбачено, що ніхто не має права заборонити студентам повертатись до свого помешкання у будь-який час доби. А працівники гуртожитків не можуть безпідставно заходити до кімнат студентів, виселяти чи залучати їх до примусових робіт, в тому числі чергувань. 

Чому ж наша молодь, яка переїхала учитися в Європейські університети, дивується, що на вході тебе ніхто не зустрічає критичним поглядом. Ба більше, не примушує залишити студентський або паспорт під заставу.

Тому що ми виховані з думкою, що так повинно бути. Взагалі, звідки взялося поняття «суворого адміністративного контролю» в українських гуртожитках?

Звісно, з СРСР, а якщо бути точнішим – з Росії. Адже там це природне явище, породжене особливістю традицій російського суспільного життя.

Російська ментальність ще живе колективізмом, та не довіряє людині, як індивідуальності . Якщо хтось відокремлюється, то за ним потрібно пильно стежити, адже він обов’язково щось задумав, зрадник. Ви не помічаєте збігу в описі з нашими вахтерами?

Тепер, коли вже відмінено такий порядок, то обов’язково в кожному будинку знайдеться людина поважного віку, яка буде вести свій «чорний щоденник». Факт залишається фактом, росіяни завжди віддавали перевагу інтересам громади, а не окремій людині.

Україні невластивий колективізм, а навпаки, індивід – завжди в пошані. Залишається тільки сподіватись на виконання цих рекомендації ректорату та не дуже гучних вечірок за стіною.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині триває робота над розробкою стратегій громад
Наступна новина Вчені розповіли, що відчувають люди у перші секунди смерті
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні