Друге місто на Волині отримало містобудівні повноваження

Друге місто на Волині  отримало містобудівні повноваження

У Нововолинська, в якому проживає понад 50 тисяч людей, відтепер з’явилася можливість самостійно здійснюватиме функції архбудконтролю.

Нові містобудівні повноваження місто отримало у рамках децентралізації держархбудконтролю і стало другим містом Волинської області після Луцька, що нині самостійно виконуватиме містобудівні повноваження. Про це повідомили у Волинському РВ АМУ Асоціації міст України.

Акт приймання-передавання підписали Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев та Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков.

Місцева громада отримала функції архітектурно-будівельного контролю на об’єктах, що будуються або реконструюються в місті. Тож відтепер перевірки зведення об’єктів приватного сектору, малого та середнього підприємництва, соціальних та інфраструктурних здійснюватиме винятково новоутворена інспекція.

До її повноважень також належить надання адмінпослуг у будівництві, а у разі необхідності зупинка самочинних будівельних робіт та притягнення порушників містобудівного законодавства до відповідальності.

Зі всіх питань щодо державного архітектурно-будівельного контролю, у Нововолинську можна звертатися до новоутвореного органу за адресою: проспект Дружби, 27, каб. 409.

Нагадаємо, що у парламентському Комітеті з питань будівництва, містобудування і ЖКГ на розгляді є законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю)» №7266-1 від 20.11.2017 року.

Асоціація міст України висловила стурбованість щодо такої законодавчої ініціативи, бо вважає недопустимим позбавлення органів місцевого самоврядування повноважень у сфері держархбудконтролю.

Варто нагадати, що такі повноваження громади почали отримувати в рамках реформи з децентралізації, і сьогодні прийняття цього закону виглядатиме як згортання реформи та повернення до централізації влади, зазначають в Асоціації міст України.

Представники органів місцевого самоврядування у квітні на нараді «Децентралізація системи держархбудконтролю: можливості та ризики для розвитку регіонів» обговорили вищезгаданий законопроект та висловили зауваження до нього:

не передбачено процедуру оскарження рішення (в судовому порядку), прийнятого центральним  органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань держархбудконтролю щодо тимчасового припинення повноважень органів місцевого самоврядування;

у випадку неправомірного зупинення таких повноважень органів місцевого самоврядування відсутня відповідальність центрального  органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань держархбудконтролю за належне надання населенню послуг із держархбудконтролю;

прийняття на законодавчому рівні процедури тимчасового припинення повноважень органів місцевого самоврядування, які по факту держава делегувала на місцевий рівень, може створити прецеденти до відміни інших делегованих державою повноважень (у сфері освіти, охорони здоров’я тощо).

Нарада проходила за участі керівництва профільного парламентського Комітету та ДАБІ.

Виходячи із зауважень та пропозицій, висловлених представниками громад у зверненнях до АМУ, а також на квітневій нараді, Асоціація міст України звернулася до Першого заступника голови профільного парламентського Комітету Д.Андрієвського з проханням вжити заходів щодо  доопрацювання законопроекту.

Ззокрема йдеться про виключення пункту 2 частини 6 статті 41-2 та частини 8, якими передбачено процедуру тимчасового зупинення повноважень органів місцевого самоврядування щодо здійснення ними держархбудконтролю за поданням головного інспектора будівельного нагляду.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У центрі Луцька затримали чоловіка, який вживав наркотики. ФОТО
Наступна новина Історія дня на Першому: кого вітати 6 травня
Останні новини
Схожі новини