Чому скандальну фірму «Данко» допускають до тендерів, а Волиньоблавтодор – «вбивають»

Чому скандальну фірму «Данко» допускають до тендерів, а Волиньоблавтодор – «вбивають»
Фото ілюстративне

Дві сотні волинян можуть втратити роботу через те, що з місцевого ринку обслуговування автодоріг витісняють державні підприємства, котрі роками виконували ці роботи. У ДП «Волинський облавтодор» б’ють на сполох та звинувачують у нечесній грі Службу місцевих автомобільних доріг.

Директор «Волинського облавтодору» Руслан Мандзюк прийшов до депутатів Волиньради, аби на профільній комісії озвучити звернення колективу щодо ситуації, яка склалася.

«Нам або відмовляють в участі або з невідомих причин зрізають»  

Держпідприємство забезпечує роботою близько 600 людей, має усю необхідну техніку та 2 працюючі асфальтні заводи. Лише за 2019 рік ними сплачено 43 мільйони податків і ще 26 – за 6 місяців цього року.

Цьогоріч, розповідає директор, підприємство виграло тендер на утримання державних доріг на суму 131 мільйон гривень за замовленням Служби автодоріг у Волинській області. А от з ідентичною службою місцевих доріг, створеною ОДА, співпраці не вийшло зовсім.

«По іншому замовнику, а це служба місцевих доріг, у нас практично… Усі тендери, в яких ми беремо участь, нам або відмовляють в участі або з невідомих причин зрізають... Якщо отак далі буде, треба 200 працівників звільняти, і аби ми дотягли до зими», – розповів директор ДП «Волинський облавтодор» Руслан Мандзюк.

Причина усунення підприємства від участі в тендерах – одна з дискусійних позицій, каже Руслан Мандзюк. 

«Вступив у силу закон про публічні закупівлі, де підприємство, яке бере участь у тендерах, не має мати заборгованості по податках. Так, дійсно в нас є така ситуація. Але в нас ПДВ по суду розстрочене. Тобто ми в змозі були брати участь», – запевняє директор. 

Натомість до участі в розподілі бюджетних коштів допускають підприємства з інших регіонів із не найкращою репутацією.

«У першу чергу вони мали б на нас звертати увагу, а не на приватників. Наприклад, славнозвісну фірму «Данко», про яку в Інтернеті ви знаєте що прописано по ній», – каже Мандзюк. 

Читати також: Скандальний завод працює, а влада «розводить руками»: ніхто не знає, хто дозволив його встановити

Він додає: питання й у тому, як приватники, які не мають у районах баз, належної комунікації, адже не знають місцевості, ліквідовуватимуть наслідки негоди взимку. Адже в умовах тендерів прописано, що до участі допускаються учасники, що мають усього 2 бази, 1 виконроба та 1 майстра на 5 районів. Уявити цю роботу, стверджує директор «Волиньавтодору», важко. 

У ситуації слід розібратися, каже голова депутатської комісії Юрій Цейко.

«Облавтодори своє віджили»

Щойно депутати стали на захист одного державного підприємства, слово взяв присутній на комісії директор ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Ігор Свиридов

Посадовець пояснив, що облавтодор справді має несплачені податки, та інші борги, над якими зараз працює виконавча служба. А ще, додає, облавтодори своє віджили, тож, мовляв, слід дати дорогу саме приватникам.  

«В Україні з 24 областей тільки в 10 областях залишились такі служби, як облавтодор. У всіх інших уже повністю перейшли на приватні підприємства», – каже Ігор Свиридов. 

Про фірми ж із сумнівною репутацією, які безпроблемно допускають до участі у тендерах, такі, до прикладу, як сумнозвісне «Данко», Ігор Свиридов скромно мовчить. 

До слова, саме фірма «Данко» та, очевидно, пов’язане з нею підприємство донецького походження зі співзвучною назвою «Данком», претендують на перемогу у кількох ласих тендерах на ремонт волинських доріг на суму понад 60 мільйонів гривень. А, до прикладу, обслуговування доріг у Горохівському районі здійснюватиме київська фірма «Експодор».

У результаті члени депутатської комісії рекомендували директору служби місцевих автомобільних доріг не задирати, так би мовити, носа та не створювати жорстких штучних перешкод. Краще, мовляв, допомогти. Бо як не крути, а держпідприємства слід підтримувати.

«Навчіть, поясність. Але головне – підтримайте», – порадив голова комісії Юрій Цейко.

Підпишись на Telegram сайту, який зараз читаєш. Без спаму, тільки важливе! Підписатися

Зрештою, депутати інформацію поки взяли до уваги, хоча історія, ймовірно, матиме продовження на сесійному засіданні облради. Питання стане частиною великого переліку, м’яко кажучи, зауважень до роботи на Волині лугансько-донецької управлінської команди Юрія Погуляйка.  

Читати також: Волиньрада кличе Погуляйка «на килим»

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку в гіпермаркеті патрульні склали на чоловіка протокол, бо він неправильно одягнув маску
Наступна новина Віталій і човни. Той, хто ставить туристів на волинський каяк. ПОРТРЕТ
Останні новини
Схожі новини