Волиньрада кличе Погуляйка «на килим»

Волиньрада кличе Погуляйка «на килим»
Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко

Члени комісії з питань депутатської діяльності та законності Волинської обласної ради підтримали проект рішення, яким Волиньрада спонукає голову Волинської ОДА Юрія Погуляйка прозвітуватись про результати його роботи на цій посаді.

Про це стало відомо у понеділок, 22 червня, під час засідання профільної комісії.

Депутат Володимир Бондар запропонував заслухати на сесії обласної ради звіт голови ОДА, бо, мовляв, деякі аспекти діяльності цього органу викликають сумніви.

«Наша область не вилазить з трійки аутсайдерів у боротьбі з поширенням коронавірусу. На жаль, попри карантинні міри, кількість хворих не зменшується, а лише збільшується. Адекватною відповіддю цьому дії ОДА я не можу назвати», - сказав обранець громади.

Також, з його слів, є факти неефективного використання бюджетних коштів: тендери не проводяться, затримуються роботи в дорожній та будівельній сферах через те, що посадовці «підбирають сумнівних виконавців робіт».

Читати також: Скандальна фірма «Данко» збудувала на Волині асфальтобетонний завод. Люди бояться екологічного лиха

«Не можемо назвати нормальною кадровою політикою, коли приводять людей, які починають «обілечувати» керівників комунальних закладів (йдеться про вже колишнього директора департаменту соціального захисту населення, який вимагав відкати у керівників інтернатів, - ред.). тим паче, що на попередньому місці роботи ця людина мала аналогічні порушення. Невже, потрібно було його сюди приводити?» - обурився Володимир Бондар.

«ЖКГ, транспорт, соціальна сфера – представники, м’яко кажучи, некомпетентні і немісцеві. Призначаються на посади представники Партії регіонів, які свого часу фальсифікували результати виборів. Це доводить, що влада абсолютно некомпетентна і злочинна», - додав він.

Члени комісії підтримали ідею заслухати звіт Юрія Погуляйка. На сесії депутати дадуть оцінку його роботі.

Довідково. Чи повинен голова ОДА звізтуватися перед радою? Згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласна державна адміністрація підзвітна і підконтрольна обласній раді. «Місцеві державні адміністрації є підзвітними відповідним районним, обласним радам у виконанні програм соціально-економічного і культурного розвитку, районних, обласних бюджетів, підзвітними і підконтрольними у частині повноважень, делегованих їм відповідними районними, обласними радами, а також у виконанні рішень рад з цих питань»  – йдеться в законі. Обласна рада також може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові обласної державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обґрунтовану відповідь. Якщо недовіру висловлять не менш як дві третини депутатів від загального складу, Президент України приймає рішення про відставку голови ОДА – йдеться у законі.
Довідково. Що значить фраза «викликати на килим». Вона стала популярною у радянсикй час. Символізувала собою похід до начальника у його кабінет, скоріш усього, для розмови, що міститиме критику підлеглого. Оскільки начальницькі кабінети часто були на підприємствах чи не єдиним місцем, де на підлозі лежав килим, а підлеглий говорив з керівником здебільшого стоячи – це й породило фразу «к начальнику на ковер».  

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Коронавірус на Волині. За останню добу – понад 40 заражених та дві смерті
Наступна новина Чи розпочнеться навчання у школах 1 вересня? Що кажуть у Міністерстві оствіти
Останні новини
Схожі новини