Електронний квиток на проїзд у Луцьку: яких помилок припускаються пасажири

Електронний квиток на проїзд у Луцьку: яких помилок припускаються пасажири

Пасажири, які користуються громадським транспортом у Луцьку, і досі часто оплачують проїзд готівкою, хоч вже минув рік, як платити треба електронним квитком. 

Про цю та інші помилки, яких припускаються пасажири, і чому не варто так робити – розповіли на сайті Луцької міської ради.

Помилка № 1. Розрахунок готівкою, а не електронним квитком

Багато пасажирів й досі платять за проїзд у громадському транспорті готівкою. Це неправомірно. При здійсненні контролю такого пасажира оштрафують за неоплачений проїзд, зокрема, у тролейбусі на 80 гривень з дорослого, на 120 гривень – у маршрутці. Це двадцятикратна сума неоплаченого квитка.

Окрім цього, такий пасажир у випадку аварії чи іншої непередбачуваної ситуації, травмування не зможе претендувати на страхові виплати чи компенсацію.

Помилка № 2. Неправильна валідація електронних квитків

Неперсоніфікованим електронним квитком оплатити проїзд можна кілька разів. Кожну наступну транзакцію необхідно здійснювати з інтервалом у 3 секунди.

Однак часто громадяни не звертають увагу на інформацію, яка висвічується на екрані валідатора, і починають знову прикладати картку й оплачувати проїзд ще раз раніше, ніж через 3 секунди.

Учнівським, студентським електронним квитком оплатити можна лише раз. При повторній спробі на валідаторі буде текстове повідомлення «Активовано» та звукове повідомлення «Карткою щойно скористалися».

Пільговим електронним квитком оплатити можна лише раз. При повторній спробі на валідаторі буде текстове повідомлення «Активовано» та звукове повідомлення «Карткою щойно скористалися».

QR-квиток на дві або три поїздки, придбаний у терміналі, діє 48 годин із моменту купівлі. Траплялися випадки, коли громадяни намагалися розрахуватися такими квитками через тиждень після придбання.

Ще одним варіантом оплати є банківська картка. Часто громадяни хочуть оплатити проїзд собі і ще одному пасажиру, однак другий раз цього зробити не можуть. Відповідно, починають скаржитися на систему. Проте оплатити декілька разів банківською карткою можна, лише дотримуючись інтервалу 5 хв.

Помилка № 3. Передача пільгового квитка іншій особі

Право на користування пільговим електронним квитком має лише особа, якій надане таке право державою згідно з нормами чинного законодавства. Електронний квиток таким особам видається на підставі відповідного посвідчення, яке надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Зафіксовані випадки, коли пільгові електронні квитки передають своїм рідним чи близьким. Під час перевірок контролери виявляють такі випадки, вилучають пільгові електронні квитки й накладають штрафні санкції.

Помилка № 4. Нескладний пароль у додатку

Перевірити інформацію щодо поповнення, використання, залишку коштів за номером електронного квитка можна в особистому кабінеті у мобільному додатку CityCard Lutsk чи на порталі www.citycard.net.

Вхід здійснюється за номером телефону та паролем. Не передавайте свій пароль нікому! Надійний пароль – запорука безпеки Вашого облікового запису та Ваших коштів від неправомірного використання третіми особами.

Траплялися випадки, коли у мобільному додатку був встановлений простий пароль 111111 чи 222222 й зловмисники шляхом підбору комбінацій зламували обліковий запис (акаунт) і користувалися чужим електронним квитком при розрахунку у громадському транспорті.

Помилка № 5. Спроба оплатити за проїзд при появі у громадському транспорті контролерів

Для перевірки оплати проїзду у громадському транспорті кожен перевізник повинен мати відповідну службу контролю. Ці працівники мають спеціальне обладнання, яке дає можливість перевірки оплату за усіма видами електронних квитків: картка, QR-код з мобільного додатку, QR-код з терміналу, банківська картка.

На початку перевірки контролер переводить валідатори у режим «Інспектор». У такому режимі оплату здійснити неможливо. Після завершення перевірки контролер переводить валідатори у звичайний режим.

Тому у випадку появи у громадському транспорті контролера пасажир, який не оплатив вчасно за проїзд, зробити це не зможе.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Локдаун в Україні буде з 8 по 24 січня, – офіційно
Наступна новина Режим надзвичайної ситуації і карантин в Україні продовжили до кінця зими
Останні новини
Схожі новини