Голосуй, скільки хочеш разів. Як проходить опитування Зеленського

Голосуй, скільки хочеш разів. Як проходить опитування Зеленського
Фото руху Чесно

Спостерігачі Руху ЧЕСНО фіксують де-не-де опитування, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський.

Це його приватна ініціатива, яка не має нічого спільного з державними заходами і не фінансується на державному рівні. Один громадянин може взяти участь в цьому опитуванні необмежену кількість разів й це жодним чином не контролюється, – повідомляють у громадському русі.

Більшість тих, хто проводять опитування, переконують, що волонтери, але назвати соцслужбу, для якої проводять опитування, не можуть. Один з тих, хто проводить опитування зізнався, що у Харкові за це платять 1 000 грн. У Херсоні ті, хто проводять опитування, активності не проявляють, дозволяють забирати листівки у необмеженій кількості. Пояснюють, що за невеликі гроші, тому "не напрягаються".

“Деякі виборці навіть не розуміють, що відбувається, перепитують, що це за 5 питань. Підходять у Куликівці, щоб брати участь в такому опитуванні, далеко не всі. Листочки тих, хто відповів, складають в картонну скриньку”, - розповідає парламентський аналітик Руху ЧЕСНО Дмитро Черетун, який спостерігає за виборами на 208 окрузі. 

У Харкові опитувачі "від Зеленського" розповіли спостерігачці, що отримують 1000 гривень за день. 

У Херсоні учасники "опитування Зеленського" видають всім охочим скільки завгодно опитувальників та дозволяють іх забирати "на пам’ять". Ніякої активності вони не проявляють і кажуть, що працюють за невеликі гроші, тому "не напрягаються".

У Львові той, хто проводить таке ж опитування, переконує, що волонтерить. Біля дільниці 461954 чоловік, який стоїть біля скриньки “5 питань”, переконує, що опитування проводить соціологічна служба, але назвати, яка це служба – не може.  Запевняє, що партія “Слуга народу” тут ні до чого.

У Запоріжжі опитувачка розповіла ЧЕСНО, що укладала договір із соціологічною компанією, але відмовилась назвати її.

На території школи 93 у Києві і виборчої дільниці стоїть людина в накидці з написом про питання від президента. Не представляється, каже, що волонтер, документів жодних не показує. Облік опитуваних не ведеться і кожен може проголосувати хоч кільканадцять разів.

Люди підходять через одного. Дехто каже, що знає, що опитування незаконне, але все одно заповнює анкету. На папірцях немає жодних вихідних даних чи порядкових/серійних номерів.

У Хмельницькому можна вкидати заповнені бланки для опитувань по кілька разів одному й тому ж виборцю. Той, хто проводив опитування не заперечував і сказав, що йому для статистики така технологія згодиться.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина COVID на Волині. Найбільше нових померлих - у Луцьку
Наступна новина 8 волинян поскаржились поліції на опитування Зеленського
Останні новини
Схожі новини