Голові Волинської облради загрожує звільнення: Палиця забув про півмільйонний внесок

Голові Волинської облради загрожує звільнення: Палиця забув про півмільйонний внесок

Півмільйона гривень не задекларував Ігор Палиця. Чиновнику загрожують штраф, громадські роботи і навіть позбавлення волі на строк до 2-х років.

Ігор Палиця у листопаді 2016 року перерахував на користь партії УКРОП 0,5 млн грн. Про це повідомляє chesno.org/ з посиланням на партійний звіті на сайті НАЗК.

Однак у е-декларації голови Волинської облради інформація про такий видаток відсутня. Згідно з законом депутат мав вказати всі видатки, сума яких перевищувала 50 мінімальних заробітних плат (68 тис. 900 грн станом на 2016 рік).

Невідповідність у декларації є кримінальним правопорушенням у випадку, якщо сума перевищує 250 мінімальних заробітних плат (344 тисячі 500 гривень). Законом також передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподаткованих мінімумів (від 42 до 51 тис. грн), громадські роботи та навіть ув’язнення до двох років (ст. 366(1) ККУ). Крім цього, за рішенням суду, Ігор Палиця може позбутися посади голови обласної ради.

Команда Ігора Палиці запевняє, що про внесок на користь УКРОПУ просто забули. Під час підготовки коментаря для ЧЕСНО у Палиці навіть встигли звернутися до НАЗК з проханням про можливість виправлення декларації: 

«У 2016 році Ігорем Петровичем було внесено 500 тис. грн на статутну діяльність партії УКРОП. При заповненні декларації, помилково, не було вказано цю сумму. Уже повідомили НАЗК про данну помилку і це буде відображено у єлектронній декларації за 2016 рік, – зазначає помічниця Ігоря Палиці Ольга Таланова  (орфографія надісланого редакції листа збережена - прим. ЧЕСНО).

Пізніше, вже після того, як новина на сайті ЧЕСНО вже була оприлюднена, Таланова надіслала ще одного листа такого змісту: 

«Ми розібрались в ситуації. Помилки немає. Все відображено в розділі 14 декларації за 2016 рік під назвою «Благодійність».

Однак згідно з законом, кожен платіж здійснений декларантом повинен зазначатися окремо. Це підтвердили і в НАЗК, до якого рух «ЧЕСНО» звернувся за роз`ясненнями.

У Нацагенстві з питань запобігання корупції (НАЗК) у коментарі ЧЕСНО повідомили, що визначений законом термін подання виправлень до декларації минув, тож можливості подати виправлення чи уточнення вже немає. Крім того, виявлені журналістами факти невідповідності в деклараціях чиновників та депутатів є фактором, що впливає на прийняття НАЗКом рішення про повну перевірку декларації.

Варто зазначити, Ігор Палиця також щедро витрачає гроші на власні благодійні організації, які, однак, теж тісно пов’язані з партією УКРОП. У власній декларації він вказав, що пожертував на таку благодійність понад 9 мільйонів гривень.

За словами Ольги Таланової, помічниці Ігора Палиці, йдеться про підтримку благодійного фонду «Фонд Ігора Палиці «Новий Луцьк».

Важливо зазначити, що фонди, засновані Ігорем Палицею, виявляють особливу активність під час виборчих кампаній. У 2014 році ОПОРА повідомляла про вручення стипендій від фонду «Новий Луцьк» тодішньою кандидаткою у нардепи Іриною Костанкевич (обрана до парламенту та входить у міжфракційне об’єднання УКРОП). На думку експертів ОПОРи, такі дії мають ознаки непрямого підкупу виборців.

На початку жовтня 2015 року, напередодні місцевих виборів, фонд відкрив низку нових офісів у районах Луцька. Інформуючи про це, сайт фонду згадував також і про кандидатів у депутати Луцької міської ради від партії УКРОП. Щонайменше троє менеджерок цього ж фонду стали депутатками Луцької міськради. Депутат Волинської облради від УКРОПу Олександр Курилюк є представником іншого фонду Палиці - «Фонд Ігора Палиці «Тільки разом».

Нагадуємо, нещодавно журналіст подав до суду на Волинську облраду, щоб дізнатися чи голова не прогулює роботу. Суддя ж вирішила, що громаді не слід знати як виконує обов’язки голова обласної ради. Справа – в апеляції.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку зняли рекламу, яку погнув вітер
Наступна новина Студент ЛНТУ присвятив рідному вишу ролик
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні