Хімія, що змінює життя. Письменниця з Луцька написала нову «вибухову» книгу

Хімія, що змінює життя. Письменниця з Луцька написала нову «вибухову» книгу

Письменниця з Луцька, а у минулому вчителька хімії однієї з луцьких шкіл, Юлія Смаль перезентувала нову книгу «Вибухова історія людства. Як хімія стає зброєю». У ній йдеться про те, як хімія змінювалась сама та змінювала світ. 

Щойно з друку приїхала новинка –  на її сторінках пізнавальні розповіді про появу пороху, сірників, динаміту: щось з'явилось у результаті довгих досліджень та експериментів, щось завдяки збігу випадкових обставин. Про те, як хімія змінювалась сама та змінювала світ – у книзі «Вибухова історія людства», – розповідають на сайті «Видавництва Старого Лева». 

Ілюстрації до книги створила Ярина Мозиль.

«Мене звати Юля Смаль, і я написала нову вибухову книжку майже про все, що стосується вибухівок, отруйних речовин і їхню появу, використання та занепад на непростому історичному полотні людського життя. Чому? Бо історія – це цікаво. І хімію я люблю. А історії про хімію – це взагалі супер. В моїй книжці «Цікава хімія. Життєпис речовин» я уже розповідала, що за покликанням я – вчителька хімії, і перше, що мене завжди питали мої нові учні, що заходили до класу на свій перший урок хімії: «Коли буде ба-бах?». Як кожна нормальна вчителька хімії я більше люблю спокійні досліди, де змінюється колір чи випадає осад, в результаті такий дослідів не дзвенітимуть шибки та нерви в директорському кабінеті, але ці питання не можуть не залишити відбитка на моїй вчительській душі. От, тут усе про «ба-бах», що я змогла знайти і розповісти», – розповідає авторка.

Коли люди навчилися використовувати вогонь, це змінило їхнє життя. Згодом вони винайшли порох, грецький вогонь, вибухівку і вогнепальну зброю. Зброярі експериментували, алхіміки та хіміки поєднували різні елементи й отримували несподівані реакції та вибухові суміші. А нині ми маємо бойові отруйні речовини і ядерну зброю, вічне джерело енергії, яке водночас може спричинити техногенні катастрофи і радіаційне зараження. Що буде далі – залежить від нас.

Книга містить багато назв хімічних сполук, формул та описів хімічних процесів. «Важливо пам’ятати, що книжка ця для інформації, а не для інструкції. Жодну з наведених сумішей або чистих речовин не можливо виготовити вдома за кухонним столом, тому не раджу пробувати, бо вибухи – це не лише цікаво, весело і гамірно, це ще й вкрай небезпечно», – наголошує Юля Смаль.

Розповідаючи у книзі «Вибухова історія людства» про засоби, які несуть смерть (порох, грецький вогонь, динаміти, ядерну та хімічну зброю), ми передусім прагнемо ствердити безумовну цінність людського життя і миру.

Довідка: Юлія Смаль народилася 31 грудня 1979 року на Далекому Сході, на Зеленому Клині. Згодом переїхала з батьками до Луцька. В 1986 році пішла до школи, а у 1990 році вступила до Пласту. Після школи закінчила Волинський державний університет імені Лесі Українки, за освітою – магістр хімії. Також має диплом із філології. З 2002 року працювала вчителькою хімії в одній з Луцьких шкіл. З 2014 мешкала в Китаї, де працювала вчителем англійської мови в мовних центрах. З серпня 2019 року проживає в Німеччині. Авторка книг «Цікава хімія. Життєпис речовин», «Лист до Миколая», «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся».

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Волинській обласній лікарні роблять ПЛР-тести, які відображаються у «Дії»
Наступна новина Разом вже 70 років. На Волині подружжя святкує «платинове» весілля
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні