Хто перемагає на виборах до ОТГ на Волині. ІНФОГРАФІКА

Хто перемагає на виборах до ОТГ на Волині. ІНФОГРАФІКА

За попередніми даними, отриманими від політичних партій, результати виборів до об’єднаних територіальних громад на Волині, які відбулися 29 жовтня, виглядають так: найбільше депутатів до рад провів УКРОП, далі «Батьківщина», БПП «Солідарність», Аграрна партія України та ВО «Свобода».

Нагадаємо, що останньої неділі жовтня на Волині обирали голів і депутатів до 19 ОТГ.

Перший поцікавився у представників політичних партій, як вони оцінюють виборчий процес.

За словами голови Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП» Вячеслава Рубльова, на виборах в об’єднані територіальні громади найбільше голосів волиняни віддали депутатам саме їхньої політичної партії.

Так, від УКРОПу до місцевих рад увійшло 123 депутати. Найбільше у Зарічанській ОТГ – 14, Іваничівській та Копачівській по 12 депутатів, Головненській – 10, Дубечненській та Цуманській по 9 депутатів від УКРОПу.

Зокрема, у Боратинській ОТГ перемогу здобув Сергій Яручик, у Іваничівській ОТГ – Федір Войтюк, у Головненській – Микола Демидюк. У Велимченській ОТГ перемогла Анастасія Павлович, у Жидичинській – Галина Матвіюк, у Смідинській – Оксана Піцик.

Ігор Пальонка здобув впевнену перемогу у Зарічненській ОТГ. У Копачівській ОТГ переміг Олександр Совтис, в Оваднівській ОТГ – Сергій Панасевич, у Цуманській ОТГ –Анатолій Дорошук.

Загалом до місцевих рад пройшло 403 депутати, з них від політичних партій – 283. Серед партій впевнену перемогу здобув УКРОП, від якого в місцеві ради потрапили 123 депутати. Це становить 43,5% від загальної кількості партійних депутатів.

У 19 громадах впевнену перемогу на виборах здобули 10 кандидатів на посаду голови, яких підтримував УКРОП.

Вячеслав Рубльов вважає, що така перемога свідчить про те, що від УКРОПу балотуються ті люди, яким довіряють волиняни.

Голова обласного осередку Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Роман Романюк повідомив, що загалом задоволений виборчим процесом в об’єднаних територіальних громадах.

«Вибори минули спокійно, без особливих порушень, в рамках законодавства. Ми задоволені результатами, адже із 19 голів ОТГ офіційно троє йшло від «Солідарності» і їх обрали, крім того, ще 11 йшли як самовисуванці, але за підтримки нашої політичної сили, і вони теж стали чільниками новостворених громад. 14 ОТГ очолюють представники «Солідарності», що не може не радувати», - наголосив Роман Романюк.

Так, головами ОТГ від «Соліданості» стали:

 • Безсмертний Олексій Миколайович – Турійська селищна ОТГ;
 • Крижук Володимир Васильович – Рівненська сільська ОТГ;
 • Палінкевич Олександр Олексійович – Колківська селищна ОТГ;
 • Демидюк Микола Васильович – Головненська селищна ОТГ;
 • Климук Анатолій Якович – Луківська селищна ОТГ;
 • Костючик Анатолій Петрович – Дубечненська сільська ОТГ;
 • Кух Олег Іванович – Любешівська селищна ОТГ;
 • Павлович Анастасія Іванівна – Велимченська сільська ОТГ;
 • Панасевич Сергій Степанович – Оваднівська сільська ОТГ;
 • Совтис Олександр Євгенович – Копачівська сільська ОТГ;
 • Соколюк Світлана Василівна – Городищенська сільська ОТГ;
 • Шиманський Ростислав Тихонович – Сереховичівська сільська ОТ;
 • Ющук Роман Васильович – Любомльська міська ОТГ;
 • Яручик Сергій Олександрович – Боратинська сільська ОТГ.

Крім того, за його словами, до депутатських корпусів новоутворених ОТГ впевнено та з новими силами ввійшли 34 кандидати у депутати, офіційно висунуті партією, та одинадцять самовисуванців, яких підтримувала «Солідарність».

Валерій Бондарук, голова Волинської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», повідомив, що на виборах  обласна парторганізація ВО «Батьківщина» отримала 47 мандатів у новообраних ОТГ. В області політсила Юлії Тимошенко здобула другий результат у голосуванні за висуванців від політичних партій, обійшовши пропрезидентську партію БПП «Солідарність».

Традиційно найкращий показник у Маневицької районної парторганізації – 6 обранців від «Батьківщини» - працюватимуть у Колківський об’єднаній територіальній громаді. По 5 наших депутатів вийшли переможцями перегонів уЦуманськійта Турійській ОТГ. Свою фракцію «Батьківщина» зможе утворити у Сереховичівській ОТГ. Тут обранцями громади стали 4 висуванці партії. Таку ж кількість депутатських місць здобули наші партійці і в Любешівській селищній ОТГ.

Серед новообраних депутатів-«батьківщинівців» є представники різних професій, учасники АТО, люди, які мають значний досвід роботи в місцевому самоврядуванні.

Звісно, «Батьківщина» Волині розраховувала на кращий результат. Адже загалом в Україні партія упевнено лідирує серед інших політичних сил з результатом 31 відсоток, здобувши 880 депутатських мандатів у всіх ОТГ, де відбувалося голосування 29 жовтня.

В області на цих виборах наші кандидати стикнулися з новими технологіями, спрямованими проти них. Приміром, у КопачівськійОТГ на окрузі №4 кандидат у депутати від «Батьківщини» Лариса Шевчук та її чоловік і син не змогли проголосувати, бо їх просто не було у списках виборців, хоча ця родина тут живе постійно, зареєстрована і голосувала на минулих місцевих виборах.

Аналізуючи ситуацію у селах, що ввійшли до новостворених ОТГ, особливо в останні дні перед голосуванням, слід відмітити активне використання  адмінресурсу: відкривалися дитячі майданчики, хоча сезон забав на свіжому повітрі закінчився, інтенсивно ремонтувалися дороги незважаючи на дощову погоду, школам дарувалися шкільні автобуси.

Інфорграфіка

Loading...

Loading...


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Ліки, які не варто давати дітям від грипу - список МОЗ
Наступна новина Відомий український дієтолог виступила на захист сала
Останні новини
Схожі новини