Ігор Палиця пропонує заходи для наведення ладу на Волинській митниці

Ігор Палиця пропонує заходи для наведення ладу на Волинській митниці

Голова обласної ради Ігор Палиця звернувся до Генерального консула Республіки Польща в Луцьку Вєслава Мазура з офіційним листом.

Очільник представницької влади на Волині звертає увагу польського дипломата на   ситуацію, що склалася на кордоні.

Йдеться про те, що через державний кордон України переміщуються товари, що декларуються на території Польщі і, при цьому, жодним чином не фіксуються при перетині кордону з української сторони.

"Зокрема, транспортні засоби, наповнені різного роду товарами, переміщаються саме через митні пункти пропуску, розташовані на території Волинської області.

Існує обґрунтована підозра, що відбувається це за сприяння відповідних посадових осіб Волинської митниці ДФС, територіальних органів Державної прикордонної служби України", -  пояснює голова облради.

Непоодинокими є випадки декларування вантажів по завідомо заниженій митній вартості імпортованих товарів з метою мінімізації сплати коштів ввізного мита, податку на додану вартість до загального та спеціального фондів Державного бюджету України.

Ігор Палиця зазначає в листі до польського консула, що чимало транспортних засобів, які ввозять на територію України, розмитнюють за спрощеним порядком  шляхом подання недостовірних документів на них.

Відбувається це через  штучне заниження вартості самих транспортних засобів, збільшення кількості дефектів ввезених автомобілів чи неврахуванні істотних вимог щодо екологічних стандартів та інших норм, які надають можливість  за штучно заниженими тарифами здійснювати розмитнення таких транспортних засобів.

"Проте наймасовішим явищем є ввезення на митну територію України в режимі "тимчасового ввезення" транспортних засобів, зареєстрованих в іноземних державах, без постановки на облік в Україні.

Відбувається це шляхом пред’явлення документів з ознаками підробки та жодним чином не перевірених документів. Автомобілі ввозяться з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання", - йдеться у листі голови облради.

Ігор Палиця пропонує вплинути на ситуацію, об'єднавши зусилля  української та польської сторін.

"Одним із можливих шляхів вирішення даного негативного явища вбачаємо надання доступу українській стороні до інформації про завантаженість автомобілів з польських митних баз.

Також, вважаємо за доцільне створити спільну групу фахівців із представників обох держав, що займатиметься вивченням порушених питань, пошуком шляхів вирішення проблемних ситуацій, подолання корупційних схем з метою найефективнішого наповнення як бюджетів держав-учасниць зовнішньоекономічних відносин, так і Європейського співтовариства, в цілому.  

Вважаємо, що лише володіючи інформацією про достовірні кількісно-вартісні характеристики імпортованих вантажів, порівнюючи отриману інформацію із наявною в національних базах даних митних органів, зможемо вплинути на надходження податків, зборів до держбюджету, виведенню грошових потоків з тіньової економіки та притягненню винних осіб до відповідальності.

В зв’язку з цим звертаємось до Вас з проханням посприяти у вирішенні даної проблеми шляхом забезпечення доступу до баз даних митних органів Республіки Польща

Клопочемо також про створення вищезазначеної спільної групи із представників обох держав, направлення відповідних звернень до компетентних польських державних органів, пошуку альтернативних шляхів легалізації переміщення товарів через польсько-український кордон", - звертається голова обласної ради.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Будівництво, яке ведеться на Волі, 19, загрожує життю лучан
Наступна новина Волинянин збив неповнолітню дівчину на смерть
Останні новини
Схожі новини