![Історія «Грузина», який воює із цінним оберегом на руці](https://pershyj.com/uploaded/images/thumbs/630x480/or/ab/zvaJKUYasFfNfJszijOGgBojag0mKk4p6y5dA4BQ.jpeg?v=2)
Колись він навчався на вчителя біології та фізкультури, а нині працює навідником 120-мм міномета, який точними ударами зупиняє ворога.
Історію бійця Сил спеціальних операцій із позивним «Грузин» розказали на сторінці 8 полку спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича.
Чому саме 8 полк?
Я доброволець. Одразу з початком повномасштабного вторгнення я вирішив, що маю бути на захисті нашої держави. Під час навчань у мене вже постав вибір між 8 полком та рештою підрозділів. Інструктор, який дав мені великий багаж знань, був саме з 8 полку, і за його порадою я вирішив доєднатись до підрозділу.
Хто ти за фахом у цивільному житті?
Сам я з Полтавщини, з міста Кременчук. Навчався на вчителя біології та фізкультури.
Яка історія твого позивного?
Мій батько з Грузії, він переїхав в Україну ще в 1985 році, бо покохав мою маму. Проте востаннє він там був, на жаль, до 2014 року. Сам я також не встиг ще туди потрапити, але після закінчення війни обовʼязково маю намір. І так символічно я обрав собі позивний «Грузин».
Чи відчувається війна за Україну в тому числі і війною за Грузію?
Однозначно, тому що коли в Грузії була війна, мої родичі також боролися за країну, і деякі з них загинули за це. Зараз я маю там багато рідних, які підтримують Україну і розуміють нас, як жодна інша країна, адже ворог у нас один. Боротьба за Україну — це певним чином і помста за Грузію.
Яка в тебе специфіка роботи з мінометами?
Зазвичай я працюю з осколковими та за потреби із фугасними мінами. Для ураження цілі потрібно ретельно, але і швидко підготуватись. З моменту отримання координат до пострілу використовується переважно від 2 до 5 хв, залежно від пори доби. Для точності влучань я застосовую багато знань, зокрема, дуже важливо добре знати математику, географію та геометрію. І кажу це не лише як навідник міномета, а й вчитель за фахом. Тому на кожній ротації я постійно дізнаюсь та вивчаю щось нове, аби ще якісніше виконувати свою роботу.
Які в тебе є символи та обереги?
У мене є браслет, який мені подарувала дружина на День Сил спеціальних операцій, і для мене це не просто прикраса, а дуже цінний оберіг. Також я фанат історії, вікінгів та козацтва — звідти зачіска і сережка у вусі, що і символізує ці доби.
Що дає мотивацію тобі?
Майбутнє моїх дітей. У мене їх троє. І в першу чергу я виховую їх на патріотизмі, спонукаю вчити історію, не лише України, а й Грузії, аби майбутнє покоління не робило помилок — наших і предків.
Які були найбільш ефективні цілі ураження мінометом?
Найцікавіше було в Часовому Яру, коли був ворожий наступ. Тоді за пів години ми одним розрахунком вразили колону із 30 осіб піхоти під градами й танками. Вже були й думки повернутись в бліндаж, але ми відпрацювали дуже ефективно, враховуючи всі обставини.
А одного разу взагалі ми ще не встигли вистрелити, а вже прийшло підтвердження, що ціль уражено. Певне, відпрацював хтось із суміжників. Але ми всеодно «поклали» ще дві міни в ту ціль та результативно уразили її.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.