Каталонська криза в 300 слів

Каталонська криза в 300 слів

Постійне протистояння між Каталонією та іспанським урядом у Мадриді стало суспільно важливою та складною ситуацією.

Що таке Каталонія?

Каталонія - це регіон на північному сході Іспанії. Вона має свою мову, парламент, прапор та гімн. Вона навіть має власні поліцейські сили та керує деякими власними державними службами, такими як школи та охорона здоров'я. Це один з найбагатших та найпродуктивніших регіонів Іспанії та має чітку історію, що налічує майже 1000 років.

Чому суперечка?

Каталонський парламент затвердив референдум про незалежність, який продовжився 1 жовтня, незважаючи на призупинення Конституційного суду Іспанії. Іспанський уряд намагався припинити голосування, а сотні людей постраждали від боїв з поліцією на виборчих дільницях. Поки каталонська влада стверджує, що трохи менше 90% виборців підтримали незалежність, явка становила лише 43%.

Що говорили обидві сторони?

Каталонські лідери оголосили незалежною республікою, але негайно призупинили його реалізацію. Президент Каталонії Карлос Пуйджемонт заявив, що хоче переговори про вихід із Іспанії. Прем'єр-міністр Іспанії Мариано Раджой відповів, попросив каталонське уряд з'ясувати, чи заявила вона чинність незалежності.

Що буде далі?

Залежно від відповіді Каталонського уряду, уряд у Мадриді може нав'язати прямому праву в цьому регіоні. Це означало б припинення повноважень Каталонії прийняти власні рішення щодо таких державних послуг, як освіта та охорона здоров'я.

Чому криза має значення?

Немає підстав вважати, що криза може перерости у збройний конфлікт, але це може завдати шкоди економіці регіону та Іспанії в цілому, що призведе до появи нестабільності до єврозони. Це також може стати прикладом для інших країн, що мають сепаратистські рухи в Європі.

Читати також:


#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах : facebook instagram telegram youtube


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У програму забезпечення житлом у Луцьку пропонують включити всіх військових
Наступна новина У Луцьку вдова атовця не може отримати житло
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні